South Park, Colorado, USA
Hoření Spontaneous Combustion
Epizoda 2, Série III
Premiéra: Comedy Central - 14. dubna 1999, HBO - 13. ledna 2000
Originální scénář
by Tweek

Obsah:
V posteli Kluci se vypraví do obchodů v South Parku, protože Kyle chce sehnat erekci pro svýho otce. Prý mu jeho máma vyčítá, že jí nemá a rodiče se kvůli tomu pořád hádaj. Kyle se tedy rozhodne, že tátovi erekci sežene a všechno bude zas v pořádku. Když jsou naštvaným prodavačem vyhozeni už z několikátého obchodu (shánějí přece erekci), Kenny z ničeho nic spontánně shoří. A když pak těsně po jeho pohřbu shoří další obyvatelé South Parku, vypukne panika.

Rekonstrukce Starostka svolá nejlepší vědce z celého města, aby celé věci přišli na kloub. To znamená - pozve si Randyho Marshe, který je jediným vědcem v celém South Parku. Je sice geolog, ale to se nedá nic dělat. Marsh je přinucen pustit se do výzkumů, nebo... Nebo co!? - přesně tak! Provede rekonstrukci celé situace, při které došlo ke Kennyho samovznícení, ale k ničemu to nevede. Pak se od kluků dozví, že Kenny měl přítelkyni a ostatní mrtví, zdá se, také měli své přítele a přítelkyně.

Teorie Marsh vypracuje odvážnou teorii, podle které se lidé v přítomnosti svého přítele stydí flatulovat, dochází u nich k hromadění metanu v trávicím ústrojí a to pak vede k explozi. Proto, budou-li všichni obyvatelé South Parku pravidelně flatulovat, nemělo by již příště dojít k podobným událostem. Marsh se okamžite stává hrdinou celého města.

Cartman na kříži Mezitím navrhne místní farář klukům, aby připravili představení, ve kterém v kostele předvedou veřejnosti zastavení křížové cesty. Když se Kyle dozví, že po třech dnech po Ježíšově ukřižování nastala jeho resurekce, okamžitě souhlasí. (v češtině tahle slovní hříčka nejde utvořit - v angličtině se "resurection" vyslovuje stejně, jako když říkáte "res erection" -> Kyle si myslí, že pak konečně dostane tu erekci pro svého otce).

Mackey A celý South Park pravidelně prdí, aby už nikdo spontánně neshořel. Klukům se to zrovna moc nelíbí, protože město je teď zahaleno do oblaku smradu. Pan Mackey předvádí, jak se má správně prdět ...

Želva Whoopi Dojde samozřejmě také udělování Nobelových cen. Ceremoniál uvádí Whoopi Goldberg a nominováni jsou: Harold R. Pinkerton za další rozvoj teoretické fyziky, Randy Marsh za svou převratnou teorii samovznícení a Alfonz Mephesto za svou sedmiprdelní galapágskou želvu. Hádejte, kdo cenu získá ... To ovšem naštve Mephesta, který si na ni dělal obrovské naděje. Ono geneticky přetvořit želvu na sedmiprdelní želvu není žádná sranda. Chce se proto Marshovi pomstít.

Cyklista Mezitím je South Park zasažen vlnou neuvěřitelných veder a den ode dne se stále více otepluje. Lidi už jsou pěkně nasraný a proto starostka opět povolá Marshe (tentokrát už laureáta Nobelovy ceny). Marsh se zaváže, že za deset tisíc přijde na důvod oteplování, nebo ... Nebo co!? Přesně tak! Mephesto však ihned obviní Marshe, jako původce veder, protože po zveřejnění jeho teorie spontánního shoření si každý prdí jak se mu zachce a zvyšování množství metanu v atmosféře má za následek skleníkový efekt. Marsh je kamenován nasraným obyvatelstvem South Parku a lidé se rozdělí na dva tábory: první, který bude radši zadržovat prdy a shoří, než aby zapříčinil další oteplování, druhý, který radši přežije (ten první však rychle vymírá a díky tomu druhému se stále otepluje).

Erekce Marsh je celý zoufalý, že za všechno může on a skrývá se ve sklepě. Kyle a Stan ho ale nakonec přesvědčí, aby nic nevzdával a přišel na to, jak vše vyřešit. Vše nakonec samozřejmě dobře dopadne. Kylův táta (je advokátem) dostane svou erekci poté, co ho navštíví tři mladé dívky a chtějí žalovat Marshe, že zapříčinil ozónovou díru a ony dostaly rakovinu kůže, což mu demonstrují svléknutím se do spodního dílu plavek. Marsh přijde na novou "unitární teorii umírněnosti", podle které, když všichni budou prdět umírněně, a ne, kdy se jim zachce, vyřeší se tím skleníkový efekt i spontánní shoření. Za tři týdny už je vše v normálu. Kluci si však najednou vzpomenou na Cartmana, který ještě stále visí na kopci na kříži, aby dostal res-erekci, a na kterého kluci úplně zapomněli. Cartman naštěstí přežil ze svých zásob tuku ...

Chudák Kenny Kennyho smrt:
Kenny hned v prvních minutách epizody spontánně shoří, protože je moc často se svojí dívkou a v její přítomnosti se stydí flatulovat. Proto se v jeho trávicím ústrojí hromadí metan až jednoho dne exploduje.

Kennyho pohřeb je obpravdu velkolepý ...
STAN: Ty vole, vypadá tak mírumilovně bez tý svý oranžový mikiny.
KYLE: Jo.
[Farář otevře Bibli]
Zbytek v rakvi FARÁŘ: Pán nám dává a Pán nám také bere, [pausa] občas se dávání zdá být trochu v disproporci s braním, zdá se, že v poslední době tu máme toho braní trochu moc, ale je to tak.
[záběr na Kennyho otce, jak si čte porno-magazín a roztahuje si plakát, paní McCormicková uroní slzu]
FARÁŘ: Možná, kdyby více z vás chodilo v neděli do kostela, Pán by necítil potřebu trestat nás odebráním tohoto malého chlapce ...
FARÁŘ [zavírá Bibli]: A teď, ... Pomodlemež se!
[všichni zavřou oči a sepnou ruce]
Zbytek v rakvi FARÁŘ: Pane, protože Neil Smith odešel na volnou nohu a Steve Atwater k Tryskáčům doufáme stále, že naši milovaní Broncos stále ještě můžou vyhrát další Superpohár, a že se budou ještě jednou koupat ve světle tvé přízně. Amen.
VŠICHNI: Amen.
FARÁŘ: Let's go
VŠICHNI: Let's go
FARÁŘ: Broncos
VŠICHNI: Broncos
FARÁŘ: Let's go Broncos
VŠICHNI: Broncos, let's go!
[všichni odejdou]
[tři chlapi odnesou Kennyho rakev]
STAN: Ty vole, to bylo teda krátký!

Vyjádření teorie Ponaučení:
Pravidelně prďte, nebo spontánně shoříte ... !!!
Teorie Randyho Marshe o spontánním shoření je opravdu velice složitá a těžko se vysvětluje normálním "smrtelníkům" ...

Velice volná interpretace "Zastavení křížové cesty" v podání Erica Cartmana - Ježíš, Stana Marshe - vypravěč a Kyla Brovlofskyho - ostatní postavy:

Ukřižování Ukřižování Ukřižování
Ukřižování Ukřižování

Dialogy:
PRODAVAČ: Můžu vám nějak pomoct?
KYLE: Jo! Nemáte náhodou erekci?
PRODAVAČ: Cože ??!!
KYLE: Potřebuju pro tátu erekci ...
PRODAVAČ: Tak legrácky. Vypadněte!!
STAN: Ale to je vážný.
KYLE: Máma s tátou se teď pořád hádaj, nejspíš proto, že táta nemá erekci, tak mu jí chci koupit.
[před obchodem]
KYLE: Sakra, co se mu na tom nelíbí??!!
STAN: To už je pátej obchod - to je tak těžký dostat erekci??!!
KYLE: Chci jenom erekci, abych jí moh dát mámě!

STAROSTKA: Marshi, já vás nežádám, já vám nařizuji: "Najděte příčinu samovznícení, jinak ... !!"
MARSH: Jinak co?
STAROSTKA: Přesně tak!

STAN: No, my jdeme schánět tu erekci ...
STAREJ MARSH: Ano, samozřejmě, já tu mám práci ...

předávání Nobelových cen
WHOOPI: Republikáni jsou tak hloupí [smích ze záznamu]
Nesnáším republikány [smích ze záznamu]
Republikáni jsou hloupí [smích ze záznamu]

JEŽÍŠ: Máš něco ke globálnímu oteplení?
STAN: Jo. Sere mě!

Stanovo ponaučení
STAN: Víš, nejdřív si Ježíš myslel: "Proč já ?" a byl nasranej a tak ... Ale pak si uvědomil, že záleží hlavně na ostatních, a tak přestal myslet na svou bídu a udělal co měl. Když Ježíš umíral, zdvihl ruku a řekl: "Potřeby mnoha jsou nadřazený potřebám několika."
STAREJ MARSH: Máš pravdu Stanley. Máš naprostou pravdu. Ta Bible bude asi dost dobrá knížka.
STAN: Není špatná. Měl by sis jí někdy přečíst.
KYLE: Ty vole, to bylo ze StarTreku!
STAN: Co?
KYLE: "Potřeby mnoha jsou nadřazený potřebám několika". To byl Khanův Hněv.
STAN: Aha. No jo. A jakej je v tom rozdíl?r o z c e s t n í k
P O Č T E N Í Č K O
SP: PEKLO NA ZEMI
E P I Z O D Y
série: I, II, III, IV, V
L I D I Č K Y
V Ě C I Č K Y
obrázky, plakáty, kalendář 2001, fonty, CDčka, ikony, kurzory, prográmky & hry, šetřiče, themes
V T Í P K Y
Z V U K Y
O D K A Z Y
K V Í Z, P U Z Z L E
w
Líbí se ti stránky
Městečka South Park?
Dej si na stránky naši ikonku!
Nějvíce informaci o South Parku na českym Internetu!