South Park, Colorado, USA
Paterčata v cirkuse Quintuplets 2000
Epizoda 3, Série IV
Premiéra: Comedy Central - 26. dubna 2000, HBO - 1. května 2001
Originální scénář
by Dave

Obsah:
Paterčata v televizi

Do města přijede světoznámej, francouzsko-kanadskej cirkus Cheville. Rodičové(dokonce i McCormickovi, zajímalo by mě, kde na to vzali) se na to chtěj jít podívat(a vzít s sebou i děti), protože je to umění. Jenom Stanův děda se bojí, že to z kluků udělá teplouše a radí Stanovi aby si zacpal uši a zavřel oči.
Hned na začátku Stana buzeruje pitomej klaun, kterej si myslí že je vtipnej. Představení začíná příšerným, "uměleckým" vystoupením, kde jsou akrobati a nějakej divně namaskovanej a oblečenej chlápek tam zpívá. Během dvouhodinovýho představení celou dobu kluci bojují se spánkem. Cartman to rovnou vzdal. Po nějaký době je ale probudí "Hadí paterčata z Rumunska", který předváděj nejrůznější kousky. Představení končí.

KYLE: "Ty rumunský hadice byly dobrý!"
ERIC: "Jó, zvlášť ta druhá zleva, ta byla!"
KYLE: "Cartmane, co to kecáš, vždyť sou stejný!"
ERIC: "Ale ne, ta druhá zleva, to bylo dělo!"
PRODAVAČ: "Nezapomeňte si koupit suvenýry, hoši!
(Zástupy lidí se hrnou ke stánku)
STAN: "Tý vole, víte kolik musej nadělat prachů?"
ERIC: "Jo, za ty prachy bych tam klidně skákal a zpíval operu!"
KYLE: "Hele, a co založit vlastní cirkus Cheville?"
STAN: "Jo, tenhle odjíždí, takže nám udělá místo!"
KYLE: "Deme zkoušet!"

V šatně rumunská babka mluví s paterčatama. Ukáže se, že chce aby zůstaly v Americe, protože je to tam lepší než v Rumunsku. Navštívěj jí dva Rumuni, který chtěj, aby šly s nima. Ona chce ještě chvilku na přípravu na odjezd. Když Rumuni odejdou, všech šest ženskejch vyleze oknem. Rumunům za dveřma je divný že sou tam tak dlouho a vlezou dovnitř. Začnou je pronásledovat. Následuje akční honička na motorových člunech. Holky provedou fikanej manévr, díky kterýmu Rumuni narazej do náloží na molu a výbuch je rozmetá na kusy. Pak se ukáže, že se celá honička odehrávala na asi dvacetimetrovým Starkyho rybníce. Kluci mezitím ve slipech trénujou artistický číslo za hudebního doprovodu - zpívá Kenny! Klukům to ale nejde a vyčítaj Kennymu, že neumí zpívat.
V noci Stanův děda nutí Stana koukat na MacGyvera, aby z něj to teploušství dostal. Když jsou v nejlepším zazvoní zvonek. Je to naše známá rumunská famílie, která žádá o nocleh. Marshova rodina přijímá.
Kenny se učí zpívat s kazetou "Zpívání jako Bocceli pro debily". Zrovna má třetí lekci: Conte partiro. Zatímco zpívá, Marsh nejst. projíždí okolo pokoje starý Rumunky a dá se s ní do řeči. Přitom přeskočí jiskra a nakonec se s ní vyspí!!!
Ráno už Marshovi chtějí, aby Rumunky vypadly. Stan je ukazuje klukům, a ti se dohodnou, že je získaj pro svůj cirkus. Marshovi se dohodnou, že ty Rumunky už v domě nechtějí. Pan Marsh jde vzbudit rumunskou babku.

RANDY MARSH: "Haló, paní... Paní stará Rumunko... Madam ..."
(Klepe na dveře jejího pokoje, po chvíli klepání otevře dveře. Rumunka leží, okolo ní poletujou mouchy, ona nedejchá a nehejbe se. Randy zděšeně vyleze na chodbu a zavře dveře. Pak znova nahlídne do pokoje. Vidí stejnej obraz. Zděšeně stojí na chodbě. Okolo projíždí děda.)
DĚDA MARSH: "Trochu stahaná, co?"
RANDY: "Ne, tati."
DĚDA: "Trochu rozcuchaná v rozkroku, co?"
RANDY: "Ne, tati. Mrtvá!"
DĚDA: "Co?" (podívá se do pokoje)
DĚDA: "Ježišikriste!"
RANDY: Vypadá to na infarkt."
DĚDA: "Aha, tak proto mi nedala dobrou noc..."
RANDY: "Fuj!"

Randy to jde opatrně sdělit holkám. Ty pilně cvičej se Stanem a spol.

RANDY: "Eéé... dívky, mám špatnou zprávu."
HOLKY: "Jakou?" RANDY: "Kdo má babičku, ať vystoupí z řady."
(všichni, kromě Kylea vystoupí)
RANDY: "Eee... ne tak rychle, dívky."

Jannet alias Králík

Jediní, kdo z toho má radost, sou kluci. S rodiči se dohodnou, že holky můžou zůstat. Je to i ve zprávách. Ty ale sledujou i v Rumunsku, kde se jim nelíbí, jak potom vypadá Rumunsko. (Reportér: "Ano, paterčata se už naštěstí nemusí nikdy vrátit do Rumunska, do té prdele světa"). Rumunská vláda se rozhodne pomstít.
Kenny je v hudební škole. Tam se dozvídá, že jestli chce bejt dobrej, musí na konzervatoř v Evropě. Spolu s matkou se rozhodne vydělat si na cestu zpěvem.
Ve zprávách se pouští kazeta, kterou US vláda dostala od rumunský vlády. Je na ní otec těch dětí (matka zemřela před několika měsíci), žádající jejich vydání do Rumunska (s pistolí u hlavy, ale to je vedlejší). Ukáže se, že od nich odešel už před pěti lety, takže si ho už moc nepamatujou. Kluci je přemlouvaj, aby tu zůstaly a tak jim ukazujou to nejlepší z Ameriky (jízdy na kládách, soutěže ve stříhání ovcí a obchoďáky). Mezitím si Kenny snaží vydělat na cestu žebráním a zpíváním. Nakonec letí do Evropy.
Dva rumunští agenti spolu s "otcem" zajdou za Janet Rennovou a stěžujou si. Janet slibuje, že to zařídí. Před Marshovým domem se koná demonstrace proti odvozu dvojčat do Rumunska. Janet dává Marshovým ultimátum - na Velikonoční neděli si paterčata odveze.
Přijde Velikonoční neděle. Klukům už to s paterčatama docela jde. Celá rodina se dívá na televizi. Do domu komínem vnikne Janet Rennová v převleku za velikonočního zajíce. Rozpoutá chaos, dovnitř vnikne přepadový komando. Najdou Mrs. Marshovou jak se schovává ve skříni s dítětem. Jeden chlápek míří dědovi do xichtu:

DĚDA: "Co se to sakra děje?"
VOJÁK: "Ani hnout, dědku!"
DĚDA: "Jen si mě zastřel, tak dělej!"
VOJÁK: "To neříkej dvakrát!"
DĚDA: "Tak to zmáčkni, ty teplouši!"

Voják to nevydrží a začne střílet (Ale do vzduchu). Ostatní se k němu přidaj. Nakonec odvezou děti a v domě nechaj vybuchnout granát. Pak odjedou.
Kenny se v Rumunsku stává velkou hvězdou. Sklízí úspěchy i v opeře, a tak se (po přemlování Rumunama) rozhodne zůstat i s matkou v Rumunsku (Už jenom proto, že v takhle chudý zemi jsou i oni boháči).
Ke Stanovi přijdou ostatní. Stan jim vysvětlí, co se stalo (Kyle: "Jak to, že každej dobrej nápad nám posere vláda?"). Společně přesvědčí demonstranty, aby s nima šli na radnici a dostali paterčata zpátky.
Demonstranti přijdou, zmlátěj vojáky a chtěj paterčata zpátky. Holky volaj jedinýmu člověku, kterej jim může pomoct. Demonstranti, vojáci a Rumuni se mlátěj. Vypadá to špatně. Najednou přijíždí limuzína s mápisem "Oprah" (Oprah Winfreyová, americká modrerátorka, herečka, vydavatelka vlastního magazínu atd., prostě kráva). Z ní vystoupí paterčata.

HOLKA 1: "Tak dost, dost, dost už!"
HOLKA 2: "Chováte se všichni jako idioti!"
STAN: "Jo!"
HOLKA 1: "Nejde vám o Ameriku, jde vám jenom o sebe! Třeba ty, otče! Před pěti lety si odejdeš a teď se ti po nás najednou stýská! Jsi lhář a podvodník!"
ERIC: "Jo, seš hňup, vole!"
HOLKA 2: "A vy, rumunská vládo! Vám nejde o nás, vám jde jen o to udělat z Američanů pitomce!"
ERIC: "Jo, ste pěkný kokoti!"
HOLKA 3: "A vy, demonstranti! Nemáte nic lepšího na práci? Užívejte si!"
ERIC: "Jo!"
HOLKA 4: "A vy, kluci, jste ze všech nejhorší!"
KLUCI: "CO?" HOLKA 5: "O Rumunsku nevíte vůbec nic, ale myslíte si, že Amerika je nejlepší! Možná to u nás není tak hezké jako tady, ale jsme tam doma! Jsme Rumunky a vás zajímá jen ten váš pitomý cirkus!"
(nastupujou do limuzíny)
JANET RENNOVÁ: "Kam jedete, děvčata?"
HOLKA 3: "Tam kam musíme! Jedeme do Oprah show a pak na turné!"
HOLKA 5: "Ano a vy nám můžete políbit naše rumunské prdelky!"
(všichni odcházej)
STAN: "No, ten cirkus byl stejně blbej nápad."
CARTMAN: "Jo, serem na ně."
KYLE: "Jo, stejně bysme se to nenaučili."
STAN: "Jak asi dopad Kenny?"

Kenny před osudovou chybou Kennyho smrt:
US vláda plánuje odvetnou akci. Kennyho fotra natočí podobně jako fotra paterčat a pošlou to do Rumunska. Před Kennyho barákem je demonstrace. Vlítne tam přepadový komando, Kennyho i s matkou najde ve skříni a jeden voják omylem vystřelí a z Kennyho je řešeto ...

Ponaučení:
ERIC: "V Rumunsku tě jen utlačujou a chtěj tě sejmout!"



r o z c e s t n í k
P O Č T E N Í Č K O
SP: PEKLO NA ZEMI
E P I Z O D Y
série: I, II, III, IV, V
L I D I Č K Y
V Ě C I Č K Y
obrázky, plakáty, kalendář 2001, fonty, CDčka, ikony, kurzory, prográmky & hry, šetřiče, themes
V T Í P K Y
Z V U K Y
O D K A Z Y
K V Í Z, P U Z Z L E
w
Líbí se ti stránky
Městečka South Park?
Dej si na stránky naši ikonku!
Nějvíce informaci o South Parku na českym Internetu!