South Park, Colorado, USA
SOUTH PARK: PEKLO NA ZEMI
ČESKÁ PREMIÉRA
10. února 2000
promítání v kinech

Filmový South Park se od svý světový premiéry vloni v létě stal už legendou v mnoha zemích. Jedná o velmi pozoruhodný dílo, spíše muzíkál, který letos v březnu byl nominován na Oskara za původní hudbu. (Oskara si bohužel odnesl Phil Collins za Tarzana grrrr...)
Centrum RECENZÍ!
Městečko South Park
 • Jak to vidí La Resistance
 • South Park podle Kombajna
 • České zdroje:
 • Cinema 2/2000
 • DOKINA! 7/3/2000
 • DOKINA! 1/3/2000
 • Kinofil 15/2/2000
 • Kudy Kam 17/2/2000
 • MF Dnes 15/2/2000
 • FILMWEB 30/5/2000
 • Zahraniční zdroje:
 • Rotten Tomatoes
  (přes 42 recenzí v angličtině!)
 • Colossus Reviews
 • Internet Movie DB
 • K nám se dostal přes velké obtíže až v únoru 2000 (distribuční firma dlouho nebyla tomuto nápadu nakloněna). Ať už jste o tomhle filmu slyšeli cokoli, ať jste skalní příznivci seriálu nebo úplně nezkažené duše, určitě se na něj do kin vypravte, nebudete zklamaní. Sám jsem absolvoval už projekci v kině Atlas a vůbec jsem to viděl už hodněkrát ;)) a proto se pokusím o takovou malou recenzi, shrnutí. Na film se lze dívat dvěma pohledy:

  • Za prvé: Je to stonásobně sprostější kolega televizního seriálu, nabitý násilím, surovostí, primitivismem, humoru bez servítek a jakéhokoli respektu nebo ohledu na city druhých, plný záchodového humoru a nepublikovatelných slov.
  • Za druhé: Je to parodie na dnešní Americké hodnoty, vykreslující rozdíly mezi komunitami, ukazující nevychovanou mládež navyklou na brutální násilí v mediích, zobrazující neporozumění mezi lidmi, které pramení z neporozumění už ve vlastní rodině.
  Horské městečko Takhle to berte a vězte, že "pravda je někde venku" (THE TRUTH IS OUT THERE ;) a že film je plný nechutnýho vulgárního humoru, který určitě dost lidí (hlavně žen ;) nerozdejchá. Smál jsem se tomu i v těch místech, kde bych se měl za sebe spíš stydět. Prvních patnáct minut filmu se dá srovnat s vojínem Ryanem, akorát místo krve si užijete hodně srandy, ale stejně brutální ;) To je právě ona "svoboda slova", tak hodně propagovaná hlavně v USA. Trey Parker a Matt Stone schválně překračují hranice o tolik procent, aby zjistili, co vlastně lidmi v dnešní společnosti ještě otřese.
  Brian Boitano Určitě se najde plno lidí, který to celý nepochopí a budou plácet něco o "zkažený, zhíralý kultůře" a kdesi cosi, že bychom to celé měli odsoudit. Ale kdo je vlastně zodpovědný za to, že dnešní děti se takhle už chovají? (A to ani neviděli South Park.) Nejsou to právě ti rodiče, kteří takhle volají? Jde jen o tu výchovu a ne "zkažený film", když slyším ve filmu různý "fuck...slova", tak to nemá vliv na to, že je hned druhý den použiju ve škole nebo na vlastní rodiče. Znám je, ale umím je používat! No konec toho filozofování. (pozpozn. více La Resistance [pozpozn=pozdější poznámka]) Myslím, že jestli jste přežili vlasový gel z "Něco na té Mary je" nebo "Prci, prci, prcičky", tak máte dobrou průpravu, dobrý zahřívací kolo ;)

  Válku Kanadě! Obsah filmu tady uveřejňovat nebudem, protože by to zaprvé nebylo fér vůči těm, kteří se na film těší a zadruhé to prostě nejde! Ten film je prostě nevypověditelný ;)) Jestli chcete, přečtěte si originální scénář nebo titulky českýho překladu nebo recenzi od Stanleyho nebo jinou recenzi ... ;))
  Takže se těšte na kusovky: uvidíte Winonu Ryder s ping-pongovými míčky, nahýho Saddama Husseina, mrtvýho Billa Gatese a taky Kenny na konci filmu přednese svou první srozumitelnou větu v životě (kterou mimochodem namluvil Mike Judge, tvůrce "Beavise a Butt-Heada") ..... dál ale fakt nemůžu ;)


  Filmový plakát SOUTH PARK: BIGGER, LONGER & UNCUT
  Produkce: Paramount Pictures / Warner Brothers USA, 1999
  Mluví: Trey Parker (Stan Marsch, Eric Cartman, Pan Garrison, Pan Klobouk a další), Matt Stone (Kyle Broflovski), Mary Kay Bergman (Paní Cartmanová, Sheila, Klitoris, Krtkova matka a další), Isaac Hayes (Chef), Jennifer Howell (Bebe), George Clooney (Dr. Doctor), Brent Spinner (Conan O'Brien), Minnie Driver (Brooke Shields), Han Sjalv (Saddam Hussein), Mike Judge (Kennyho věta), Eric Idle (Dr. Vosknocker), Toddy E. Walters (Winona Ryder) a další
  Režie: Trey Parker
  Scénář: Trey Parker, Matt Stone, Pam Bradyová
  Produkce: Scott Rudin a Adam Schroeder
  Hudba a písně: Trey Parker, Marc Shaiman
  Délka filmu: 81 minut
  Premiéra: v USA - 30. červen 1999, v České Republice 10. února 2000 (český titulky, nepřístupnost do 15 let)
  České titulky: František Fuka  r o z c e s t n í k
  P O Č T E N Í Č K O
  SP: PEKLO NA ZEMI
  E P I Z O D Y
  série: I, II, III, IV, V
  L I D I Č K Y
  V Ě C I Č K Y
  obrázky, plakáty, kalendář 2001, fonty, CDčka, ikony, kurzory, prográmky & hry, šetřiče, themes
  V T Í P K Y
  Z V U K Y
  O D K A Z Y
  K V Í Z, P U Z Z L E
  w
  Líbí se ti stránky
  Městečka South Park?
  Dej si na stránky naši ikonku!
  Nějvíce informaci o South Parku na českym Internetu!