South Park, Colorado, USA
Cover Mr. Hankey's Christmas Classics - kompakt plný vánoční pohody od pane Hovínka (MD)

Comedy Central uved v Americe na předvánoční trh další South Park cédéčko pro všechny příznivce. Toto "special" vánoční album se skládá z 18 písniček, které jsou založeny na legendárním Vánočním dílu z první série a 15. dílu série třetí - viz. bomba pana Garrisona - "Merry Fucking Christmas". Když neumíte anglicky, tak se tolik nezasmějete, ale i ty melodie stojej za to. Mnohý se snaží o parodii známejch skupin nebo zpěváka. Nad čím mi ale zůstává rozum stát je, jak někdo moh' nazpívat tyhle songy s těma praštěnýma a titěrnýma hláskama (třeba Cartman nebo pan Hankey - jeho hlásek mě fakt velmi "irrituje"). Mě osobně tohle CD docela učarovalo (to víte "xmas time has come") ... takže doporučuju všem fandům a maniakům!. (Pozn. kompakt je k sehnání co vím v pražskejch obchoďákách tak asi za pěti kilčo.)

  Seznam skladeb:
 1. Mr. Hankey, The Christmas Poo - Cowboy Timmy (early 50's version)
  Základní kámen mýtu pane Hankeyho, ten nesmí chybět. Písnička o tom, jak z každýho z nás vychází :) pan Hankey ("už jde, už ... <prd> ... už je tady!"). Kovboj zpívá příběh za doprovodu sboru, potom se připojí vykaděný pan Hankey. Takovej "front song" kompaktu.
  Hodnocení:

 2. Merry Fucking Christmas - Mr. Garrison
  Jak pan učitel zpívá, ty bezvěrci - muslimové, hinduisti, schintoisti a další verbež, včetně atheistů - prostě nectí Vánoční svátky. Prostě všechny zjebe, že to jejich náboženství je sprostej podvod. Rychlejší písnička, která mi opět připomněla, že vánoce jsou ten nejkrásnější čas roku :)
  Hodnocení:

 3. O Holy Night - Eric Cartman
  Klasická koleda v podání Cartmana. Jeho chrchlavý hlásek mě fakt moc neoslovil. Docela zajímavá kombinace s doprovodem kostelního sboru na pozadí. Nevýrazný.
  Hodnocení:

 4. Dead, Dead, Dead (Someday We'll All Be) - Juan Swartz & South Park Children's Choir
  Písnička o tom, že všichni jednou zemřeme, a žádnej posranej Santa Claus na tom nic nezmění! Docela už silnější a hloubější :) myšlenka na vánoční čas. Ale "zdobte stromečky a kupujte dárky pro své bližní, jednou stejně umřete a oni taky" je dost tvrdý, ale schovalo se to do hávu zpěvný pohodovky. Ohromující závěr se sborem.
  Hodnocení:

 5. Carol Of The Bells - Mr. Mackey
  Koleda o zvonech. Takový pokus školního poradce o vícehlasý recitál na téma "ding, dong ..." atd. Ještě, že to má pouze 1 minutu.
  Hodnocení:

 6. The Lonely Jew On Christmas - Kyle Broflofski & Special Celebrity Guest
  Už Kylova klasika o tom, jak je težký bejt Žid o vánocích. Dochází však ke zvratu. Připojuje se k němu "hostující osobnost", aby mu osvětila, že být Žid o vánocích je prostě nádhera! Nakonec zpívaj duet. Správně namixováno. Dávám pět hvězdiček!
  Hodnocení:

 7. I Saw Three Ships - Shelly Marsh
  Písnička Stanovy sestry s rovnátkama, pouze šišlá. Všichni se jí smějí (věichni = Stan a Kyle). Každou vteřinu je vokřikne "I TOLD YOU TO SHUT UP!". Na závěr na ně stejně hodí celý pianino ... vodrovnala je. Nic moc, ale to šišlání je bomba :).
  Hodnocení:

 8. It happened In Sun Valley - Stan Marsh & Wendy Testaburger
  Variace na songy "Ginger&Fred". Plno žesťů a sborových dozpěvků. Idylka duetu je přirývána pravidelně Stanovým "uhhh, blééééé". Prostě o tom, jak se dva mají rádi! :) "Když tě políbím .... bléééé, když jdu s tebou sáňkovat ..... blééé" atd :)))
  Hodnocení:

 9. O Tannenbaum - Adolf Hitler
  Trochu mezinárodní album. Hostuju zde známý říšský umělec. Usraný hlásek, až plakající, se statečně probíjí k cíli! Pozor, kdybyste to nepoznali, tak vopravdu zpívá německy. "Kdepak je můj vánoční stromeček?" ;)
  Hodnocení:

 10. Christmas Time In Hell - Satan, pán Temnot
  Můj oblíbený Satan má taky svoji písničku a se sborem špatných duší (John F. Kennedy, princezna Diana a další :). Obdařuje své oblíbence (Adolf, Saddam, Čingischán ...) dárky a všem rozdává radost. "Jednou všichni přestaneme hořet a plameny se rozestoupí ... " jo stupňující se pohoda. Myslím, že by tenhle song klidně mohli uvíst na Broadwayi. Dost dobrý.
  Hodnocení:

 11. What The Hell Child Is This? - Chef
  Populární kuchař-poradce taky nechybí. Opět ve svém afro-americkém stylu, s trochou rapu, trochou toho ženského sboru. No to "hell child" je vlastně to dítě, který nemůže být jeho, protože je přece bílý! Ale proč ne, hlavně když je to Ježíšek! Nevadí, mít tě u sebe, držet tě, dotýkat se tě ... atd ... no znáte to ... zápich :)
  Hodnocení:

 12. Santa Claus Is On His Way - Mr. Hankey
  Taková otázka, za jak dlouho se vysere? za 27 sekund :) Pan Hankey je na cestě a nakonec udělá "žbluňk"! Fakt hrůza, proč to zasraný hovno musí tak pískat. To nikdo nemůže vydržet!
  Hodnocení:

 13. Swiss Colony Beef Log - Eric Cartman
  O tom, jak už to není žádný "beef-log" (čili takový ty sladkosti atd). Sousedi umřeli a nic nepřinesli, hajzlové, to přece nejsou vánoce bez "beef-log". Velmi smutná rocková balada jako vod Bon Jovi se strhujícím závěrem. Eric si vyřve plíce, skoro jako John při "Twist & Shout". Docela pecka.
  Hodnocení:

 14. Hark The Herald Angels Sing - The South Park Childrens Choir
  Kratičká koleda zazpíváná sborem South Parských dětí, kam ty děti chodí na ta sprostá slova? Asi tak ze 99% falešně, ale to nevadí :)) jednou to vyjde!
  Hodnocení:

 15. Dreidel, Dreidel, Dreidel - The Broflovskis with Eric & Stan
  Kyle vysvětluje Ikeovi, jak slavit Chanuku. Znáte tu káču ne? Vloží se do toho Eric (začne to "hey stupid jew ..." atd). Nakonec přijde Kyleva máma, poté táta a celá rodina zpívá o káče. To víte ty obyčeje stmelí celou rodinu. (tatínek někdy vypadne a začne zpívat jinou písničku, ale to patří k South Parku :)) Refrén "dreidel, dreidel, dreidel" je hodně podmanivej, já jsem si ho zpíval ještě další den po prvním poslechu.
  Hodnocení:

 16. The Most Offensive Song Ever - Kenny McCormick & Mr. Hankey
  Když to tihle dva dají dohromady, vopravdu vyjde nejurážlivější písnička na světě. Jeden sice zpívá ultazvukem a druhý celou dobu jenom "mmrrpphhhmm, mhhmm, mhhhm". Musel to být výkon, nazpívat duet s Kennym. Nejohromující je však Kennyho sólo na závěr. Někdy je mi líto, že v českym dabingu je překládán, "mmhhmmm" je o dost lepší!
  Hodnocení:

 17. We Three Kings - Mr. Ose
  Nějakej maník mluví nejdřív japonsky a pak zpívá "Tři králové..." se silným "neanglickým" přízvukem (ten se mi nepodařilo identifikovat). No jsem docela mimo ... mimo souvislosti. Jak tohle intermezzo souvisí se South Parkem?
  Hodnocení:

 18. Have Yourself A Merry Little Christmas - Mr. Hankey with Stan, Kyle & Eric
  Závěrečná sborová píseň, všech zůčastněných. Předzpívává pan Hankey a kluci. Ač k neuvěření, všichni nám přejou hezký & šťastný vánoce! "Je čas pane Hankey ... <splách> ... tak zase za rok!"
  Hodnocení:


Mr. Linx - reklamní systém Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma