South Park, Colorado, USA
Cover South Park Soundtrack - báječná kompilace písniček z filmového South Parku a věcí jím inspirovaných

Album bylo vydáný v Americe v létě 1999, inspirováno úspěchem "muzikálu" South Park. Podle mně je to asi nejpovedenější South Park CDčko, muzikálová okázalost je na něm znát. Prvních 12 skladeb je přímo převzeto z filmu, zbylých 8 je nahráno méně známýma americkýma skupinama, který se pouze inspirovaly z filmu a rearanžovali songy. Většina klíčových dialogů ve filmu je vlastně doprovázena těmahle písničkami. Takže je co poslouchat. Přesto doporučuji si album poslechnout až po shlídnutí filmu, protože poté si pěkně vybavíš všechny scény, ale jestli jsi vopravdovej "hardcore" fanoušek, tak ti je to asi jedno ;). Texty jsou fakt velmi povedený, proto si kromě druhýho tracku (viz. dole) stojí za to si poslechnout i ty ostatní! Hodnocení je pouze mým subjektivním výplodem, takže se klidně udělejte vlastní posudek. (texty se skrývají pod názvem a empétrojka pod downloadem ;)

  Seznam skladeb:
 1. Mountain Town - Stan Marsh, Kenny McCormick, Kyle Brovlofski, Eric Cartman, Sharon Marsh & Sheila Broslovski
  Úvodní písnička celýho filmu. Stan zpívá o krásném rodném městečku a schání kamarády do kina, kde dávají Terrance a Phillipa. Mezinámi, nejlíp zpívá Kenny! Fakt povedený multitransakční sled vět ;).
  Hodnocení:

 2. Uncle Fucka - Terrance & Phillip
  Velmi srandovní věcička, hlavně hrozně sprostá, až nehorázně. Průvodní písnička filmu s Terrancem a Phillipem. Nejvíc se vám určitě zalíbí "prděcí" intermezzo ;). A potom, kde se ty děti učí sprostá slova.
  Hodnocení:

 3. It's Easy, Mmmkay - Mr Mackey, Stan Marsh, Eric Cartman, Kyle Broflovski, Wendy Testaburger & Gregory
  Výchovná píseň školního poradce, jak nahradit sprostá slova "politický správnými" a jak je správně vyslovovat. Taková malá školní šou s cylindrem a baletem. Velmi zvláštní, ale dobrý
  Hodnocení:

 4. Blame Canada - Parents of South Park
  Rodiče všech southparských dětí pod vedením paní Broflovské všechno svádí na Kanadu, hlavně za sprosťárny. Určitě nedoporučuju poslech rodilým Kanaďanům.
  Hodnocení:

 5. Kyle's Mom's a Bitch - Eric Cartman
  Eričkova klasika, že Kylova máma je děvka (chcete-li kurva ;). Tato verze je ale obohacena o čtyři mezinárodní sbory a trochu takovej west-style.
  Hodnocení:

 6. What Would Brian Boitano Do? - Stan Marsh, Kyle Broflovski, Eric Cartman
  Suprová skladba, o hrdinovi Brianu Boitanovi (slavný bruslař). Zpívají kluci až na Kennyho (ten už je mrtvej). Kdo viděl "Spirit of Christmas" určitě pochopí, kdo ne, určitě se taky zasměje.
  Hodnocení:

 7. Up There - Satan
  Až nebezpečně připomíná píseň z Malé mořské víly (nebo Majkla Jacksona? ;), Satan zpívá velmi jemným hláskem o tom, že chce žít tam nahoře, kde "děti krkají a květiny kvetou". Doprovázen sborem a na konci nechybí ani známé "uhhh, uuuhhoo" ;) POZOR! Toto je jediná písnička, která neobsahuje ani jedno sprosté slovo!
  Hodnocení:

 8. La Resistance - Howard McGillian, people of South Park
  Bojová píseň odbojového hnutí odporu, který založily děti ze South Parku. Zpívá nový kluk Wendy a Stanův sok Howard. V písničce se vlastně míchájí všechny předešlé. Prostě buďme všici aktivisti!
  Hodnocení:

 9. Eyes Of A Child - Michael McDonald
  Tahle píseň se do tohohle filmu moc nehodí, je až moc normální. Jednoduchá skladba, ale když se zaposloucháte do textu, tak to je nářez ;)). Běží při titulkách na konci filmu.
  Hodnocení:

 10. I Can Change - Saddam Hussein
  Perverzní Saddam, žádá o odpuštění, že se změní. Každopádně mu neveřte, protože je to umělý. Nic moc, má fakt strašnej hlásek.
  Hodnocení:

 11. I'm Super - Big Gay Al
  Velký teplý Al je zpátky! Doprovázen svými tanečníky vystupuje na vojenské šou. Dává si záležet, zpívá o všech špatných věcech, který se mu přihodily v jeho super životě.
  Hodnocení:

 12. Mountain Town (reprise) - The Citizens of South Park
  Závěrečná písnička celýho filmu. Melodie je úplně stejná jako u jedničky, jenže text je plně změněný a velmi krátký (asi minutu) a děti v ní nezpívají.
  Hodnocení:

 13. Další skladby už nejsou z filmu:

 14. Good Love - Isaac Hayes
  Opět pěkná klasika od Šéfa, vopět ženský!

 15. Shut Yo Face - Trick Daddy feat. Trina & Tre +6
  Rapová verze "Uncle Fucka".

 16. Riches To Rags - Nappy Roots
  Rapová verze "It's Easy Mmmkay".

 17. Kyle's Mom's A Big Fat Bitch - Joe. C feat. Kid Rock
  Nic se nevyrovná Cartmanovi.

 18. What Would Brian Boitano Do? - DVDA
  Kapela Treye Parkera a Matta Stonea, urychlila tuhle písničku. Fakt suprově uhozený rockový nářez! Určitě vás dostane jako originál!
  Hodnocení:

 19. I Swear It - Violent Femmes
  Obměněná verze "I Can Change".

 20. Super - RuPaul
  Obměněná verze "I'm Super".

 21. O Canada - Geddy Lee and Alex Lifeson of Rush featuring Terrance and Phillip
  Pomatujete si ještě tu hymnu z epizody 201? Jestli ne, tak tady ji máte!


Mr. Linx - reklamní systém Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma