South Park, Colorado, USA
South Park maraton v kině Aero. Jak tedy proběhl první den South Park happening?

No já se o tom dozvěděl v pondělí ráno, takže tak trochu na poslední chvíli, ale co - hlavně že to nebylo dva dni po. To by bylo horší. Protože bydlím od Aera asi něco kolem 5ti minut ostřejší chůze, prostě jsem se toho musel zúčastnit. Celá akce teda začala v 17.00 celovečerákem. Řek jsem si, že po šestnáctý už ho fakt nemusím vidět (teda aspoň ne v kině za kilo ;)) Ale jak mi řekla ta holka v pokladně, v sále bylo asi něco kolem padesáti lidí.

Takže jsem vyrazil domu, zásobit se jídlem (kdo zná Aero, je mu jasný, že pití z domova je jako nošení dříví do lesa) a v 18.20 jsem stepoval na dvorku a čekal až přijdou kámoši. Mezitím proudili lidi z BLU a (jak jinak) nemluvili o ničem jiným, než o hláškách z filmu. Tipuju, že nejmladšímu bylo opravdu tak kolem patnácti, i když později jsem na projekci seriálu zjistil, že se účastnil i takovej klouček podle mýho odhadu kolem deseti let!! (ale ten asi patřil k jednomu z pořadatelů). Mám za to, že ten fakt nejmladší oficiální divák byl brácha jednoho kámoše, co tam byl se mnou, kterýmu bylo 14.

Projekce začala zhruba pět minut po sedmý. V tý době mohla bejt v sále tak půlka míst plnejch - tj. asi 150 - možná víc lidí (můj odhad). Promítalo se z videoprojektoru umístěnýho v uličce uprostřed hlediště (opět odkazuju na dobrou znalost kina) a jako nosič posloužily klasické výborné BETACAMy. Podle mě to měli půjčený z NOVY, protože zvuková verze byla Novácka ("TV Nova uvádí ... "). Ale vzhledem k druhu nosiče a vybavení - dost dobrej vobraz. Pokusím se zjistit nějaký bližší technický data.

Takže - promítalo se zhruba od těch 19.05 až do 00.25. Za tu dobu stihli 13 dílů, tzn. komplet první sérii. Vždycky po 4 dílech byla 10 minutek pauza, aby BETA trošku vychladla, prej má pak lepší vobraz (možná jo, možná ne - nejsem technik).

Nálada v kině byla super, každou chvíli byl někdo totálně vodvařenej, ale myslím si, že na projekci BLU tenkrát v Atlasu to bylo xkrát lepší - jedinej potlesk (a to tak asi 50%ní nastal v okamžiku, kdy na konci prvního vánočního speciálu Kenny jásá, že nechcípnul). Možná ještě slabejch pár rukou zaplácalo za odměnu Cartmanovi za jeho skvělý výkon v písní "Kyle´s Mom Is A Bitch".

Proběhly teda všecky ty super díly ze zlatých začátků seriálu (namátkou skvělá Anální sonda, Teplej pes, Slon a prase, Vánoční speciál, Hladovej Marvin, Posilovač 4000, Smrtka, a tak dále). Dokonce je zajímavý, čeho všeho si člověk na tom velkým plátně ještě nevšimne - třeba že Ježíš v hospodě místo z pulitru chlastá ze Svatýho grálu.

Jak večer postupoval, kino se začínalo ještě více plnit. Nevěřím tomu, že ty lidi pak ještě vůbec platili, ale co na tom. Jednak se rekrutovali určitě z řad "obyvatel" Aeráckýho baru, do kterýho každej den proudí spousta lidí z okolí - ne zrovna kvůli kinu, jednak tam chodila určitě spousta lidí prostě - tak (no podíváme se na to, jaký to je).

Překvapilo mě, že - co jsem zaregistroval - minimální množství lidí to vzdávalo během večera a tak drtivá většina zůstala opravdu až do půl jedný. Nakonec to dopadlo tak, že prakticky celý kino bylo zaplněný - nemoh jsem to přehlídnout celý, protože jsem seděl na kraji, ale dost lidí posedávalo jen tak u vchodu na zemi (nechtělo se jim hledat v tý tmě volný místa - ale určitě tam ještě nějaký byly). Určitě přes 300 lidí tam mohlo ke konci bejt, ale odhadujte to v tý tmě, že jo!

Shrnutí? South Park se opravdu vydařil. Dneska vyrazím na druhou část a myslím si, že tam těch lidiček bude ještě víc. Projede zase BLU, který zas nehodlám absolvovat a pak dalších 13 dílů, s tím, že se bude opakovat 13ka, takže to pojede 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25. Docela mě štve, že nestihnou dokonce ani druhou sérii, natož aby běžela třetí (v nejbližší době doběhne na HBO), ale co naděláte. Já do toho nevidím a jaxi to pořadatelé naplánovali, tak to maj.

Tweekr o z c e s t n í k
P O Č T E N Í Č K O
SP: PEKLO NA ZEMI
E P I Z O D Y
série: I, II, III, IV, V
L I D I Č K Y
V Ě C I Č K Y
obrázky, plakáty, kalendář 2001, fonty, CDčka, ikony, kurzory, prográmky & hry, šetřiče, themes
V T Í P K Y
Z V U K Y
O D K A Z Y
K V Í Z, P U Z Z L E
w
Líbí se ti stránky
Městečka South Park?
Dej si na stránky naši ikonku!
Nějvíce informaci o South Parku na českym Internetu!