South Park, Colorado, USA
Mary Kay Berman zemřela - CNN.com, 19. listopadu 1999

Fotka Herečka Mary Kay Bergman, která namluvila mnoho postaviček jak z animovaného seriálu "South Park" tak mnoho dalších v různých filmech a seriálech, nečekaně umřela ve věku 38 let. V noci ze čtvrtka na pátek 19. listopadu spáchala sebevraždu ve svém bytě v Los Angeles. Její rodina utrpěla velký šok. Navštivte oficiální stránky Mary Kay Bergman.

V náročném prostředí dabingu byla Bergmanová velmi známá svou mnohostranností, kterou tak báječně předváděla v namlouvání South Parku. Měla na svědomí hlasy: paní Cartmanové, paní McCormickové, paní Broflovské, Shelley Marshové, Wendy Testaburgerové, paní Marshové, paní Crabtreeové, Barbry Streisand, ředitelky Victorie, babičky Cartmanové, starostky McDanielsové, sestry Gollemové, sestry Goodlyové, tety Flo, zachranářky ve školním bazénu, prostitutky Fridy, producenta show "Ježíš & kamarádi" ... a plno dalších epizodních postav. Nazpívala sama témeř všechny party v písni "Blame Canada" pro film South Park.

Všechny postavičky

V roku 1989 zastávala pozici oficiální dabérky Disnyho Sněhurky. V titulcích se někdy nechala uvádět pod jménam Shannen Cassidy. Za 14 let své kariéry zahrnovala plno známých filmů, včetně "Star Wars - Episode I: The Phantom Menace" nebo Disnyho "Zvoníka u Matky Boží" nebo "The Iron Giant" a mnoho dalších.

Její hlas se také objevil ve více než 400 televizních reklamách (mimo jiné American Express, Honda, Kellogg's a dalších).

Bergmanová byla nominována na cenu 27. ročníku Annies (pozn. lidé, kteří namlouvají kreslené postavičky). Získala ji za hlas Sheily Broflovské ve filmu "South Park: Bigger, Longer & Uncut". Další nominovaní byly Minnie Driverová, Ralph Fiennes, Eli Marenthal nebo Suzanne Pleshette.

"Byla vynikající, nikdo se jí nemohl rovnat. Její styl byl jedinečný, bude to velká ztráta pro mnoho nynější i budoucích projektů v Hollywoodu," řekl její manažer, který jí po řadu let zastupoval. Asi nejvíce se na ni bude vzpomínat v souvislosti se South Parkem, ale její práce byla velmi rozmanitá a každý úkol vykonávala s velkou pílí.

Úplně všechny postavičky
Na obrázku vidíte úplně všechny postavičky, které Mary Kay v South Parku namlouvala. Zatím není jasné, jak její smrt ovlivní další natáčení 3. sézony seriálu South Park.r o z c e s t n í k
P O Č T E N Í Č K O
SP: PEKLO NA ZEMI
E P I Z O D Y
série: I, II, III, IV, V
L I D I Č K Y
V Ě C I Č K Y
obrázky, plakáty, kalendář 2001, fonty, CDčka, ikony, kurzory, prográmky & hry, šetřiče, themes
V T Í P K Y
Z V U K Y
O D K A Z Y
K V Í Z, P U Z Z L E
w
Líbí se ti stránky
Městečka South Park?
Dej si na stránky naši ikonku!
Nějvíce informaci o South Parku na českym Internetu!