South Park, Colorado, USA
South Park: Peklo na Zemi na videokazetách, VOS, Cinema (www.cinema.cz) srpen 2000

Fotky z filmu Viva La Resistance, parchanti!
Všechno to začalo, když se jednoho krásného dne v jednom coloradském zapadákově začal promítat film "Ohnivé prdele". Hlavní role v něm hráli oblíbenci našich malých hrdinů Terrance a Phillip, takže Stan, Kyle, Eric a Kenny okamžitě s písní na rtech vyrazili do kina. Film byl mládeži nepřístupný (s čímž si kamarádi poradili za pomoci olezlého bezdomovce) a byl úžasný. Chlapci si obohatili slovník nějakými těmi neocitovatelnými výrazy a začali jimi obšťastňovat své spolužáky.

Bylo z toho pořádné pozdvižení a matky dětí opravdu neměly radost. Pokusy o převýchovu selhaly a poté, co jako obvykle zemřel Kenny, řekly matky dost, a protože Terrance a Phillip byli Kanaďané, založily organizaci "Matky proti Kanadě". Odtud bylo už jen pár krůčků k likvidaci všeho kanadského a vyhlášení války.

Fotky z filmu Mezitím byl Kenny v pekle svědkem komplikovaného milostného vztahu Satana a Saddáma Husajna (Saddámovi jde jen o sex, Satan hledá pravou lásku), kteří se chystali využít války k tomu, aby konečně vtrhli na Zemi a nastolili svou krutovládu. Mělo k tomu dojít ve chvíli, kdy budou popraveni zákeřně zajatí Terrance a Phillip. To se nesmí stát, takže mládež zakládá hnutí odporu "La Resistance" a zahajuje náročnou záchranou výpravu ...

Pokud jste první celovečerní dobrodružství malých sprosťáků ze South Parku ještě neviděli a myslíte si, že břitkost televizního seriálu už nelze překonat, budete pravděpodobně šokováni. Tvůrci Trey Parker a Matt Stone nám v necelé hodině a půl předkládají naprosto neuvěřitelné množství vulgarit a brutálností. Rozdíl oproti televizi je především v tom, že zatímco seriál South Park je sice většinou velmi zábavný, ale jeho jednotlivé epizody jsou obvykle jen jakési hříčky, které směřují napříč nechutnostmi k jedné či několika absudrním, ale nijak zvlášť sofistikovaným pointám, Peklo na Zemi oproti tomu srší nejen brutálním a fekálním černým humorem, ale zároveň vyniká vydařeným příběhem a inteligentně (opravdu!) satirickým vyzněním.

Fotky z filmu Navíc je celý film zkonstruovaný jako klasický muzikál, takže obsahuje spoustu výtečných a chytlavých písniček (pro pořádek připomínám, že "Blame Canada" bylo nominována na Oscara) - které jsou samozřejmě většinou stejně vulgární a nechutné jako mluvené pasáže.

Nedotčeným to vysvětlit nelze a fanoušci vědí, na co se mohou těšit. Peklo na Zemi dokáže urazit prakticky kohokoliv bez ohledu na barvu pleti, pohlaví a náboženské vyznání, je jako obvykle úmyslně ohavně naanimované, je mimořádně nechutné ... a je k zbláznění vtipné.

seriál South Park na videokazetáchr o z c e s t n í k
P O Č T E N Í Č K O
SP: PEKLO NA ZEMI
E P I Z O D Y
série: I, II, III, IV, V
L I D I Č K Y
V Ě C I Č K Y
obrázky, plakáty, kalendář 2001, fonty, CDčka, ikony, kurzory, prográmky & hry, šetřiče, themes
V T Í P K Y
Z V U K Y
O D K A Z Y
K V Í Z, P U Z Z L E
w
Líbí se ti stránky
Městečka South Park?
Dej si na stránky naši ikonku!
Nějvíce informaci o South Parku na českym Internetu!