South Park, Colorado, USA
Nové příběhy ze South Parku najdou místo na Internetu - Mirka Spáčilová, MF DNES 17. prosince 1999

Tvůrci populárního animovaného televizního seriálu pro dospělé South Park, který diváci mohli sledovat i na tuzemských obrazovkách pod názvem "Městečko South Park", přislíbili vytvořit sérii devětatřiceti krátkých epizod exkluzivně pro Internet.

Kreslené příběhy, které však nebudou založeny na původním South Parku, začnou vycházet v březnu přístího roku na Internetové stránce Shockwave.com - zábavním centru, provozovaném softwarovou společností Macromedia Inc. Autoři seriálu Trey Parker a Matt Stone za to získají desetiprocentní podíl na zisku.

Stonea i Parkera prý přitahuje svoboda, kterou Internet poskytuje - na rozdíl od televize, jež má obsahová a jazyková omezení. "Definitivně jsme se od těchto limitů osvobodili," prohlásil Stone pro list New York Times a dodal, že on a Parker dlouho odmítali nabídky na obdobné zakázky, neboť Internetová technologie nebyla v minulosti dostatečně rozvinutá. "Právě nyní existují postupy, které umožňují vytvářet pro Internet skvělé věci, zvláště animace."

Zatímco většina Internetové zábavy se odvíjí z televize, filmů či komiksových knih, Parker a Stone vytvoří zcela nové postavičky. Pokud nová řada zaznamená na Internetu úspěch, bude s již takto získaným publikem postoupena televizním stanicím a filmových studiím. "To, co můžeme nabídnout, jsou miliony diváků," říká Mike Simpson, viceprezident agentury, která zastupuje Stonea a Parkera. "Mohl by to být levnější a méně riskantní způsob, jak přivést na svět nový seriál bez nákladných úvodních dílů," dodává.

Parker a Stone si ponechají všechna práva na své práce, ačkoliv Shockwave získá podíl z televizních programů a filmů založených na Internetových příbězích. Rob Burgesee, předseda představenstva a výkonný ředitel Macromedia míní, že "to bude pro Hollywood studená sprcha."

Animace mají být dvě až pět minut dlouhé a ke zhlédnutí bude třeba použít software Macromedia Flash, který má dle tvrzení společnosti nainstalováno již 200 milionů uživatelů.r o z c e s t n í k
P O Č T E N Í Č K O
SP: PEKLO NA ZEMI
E P I Z O D Y
série: I, II, III, IV, V
L I D I Č K Y
V Ě C I Č K Y
obrázky, plakáty, kalendář 2001, fonty, CDčka, ikony, kurzory, prográmky & hry, šetřiče, themes
V T Í P K Y
Z V U K Y
O D K A Z Y
K V Í Z, P U Z Z L E
w
Líbí se ti stránky
Městečka South Park?
Dej si na stránky naši ikonku!
Nějvíce informaci o South Parku na českym Internetu!