South Park, Colorado, USA
Geneze: South Park - www.kinofil.cz, 15. prosince 1998

"Cartmane, z prdele ti kouká třicetimetrovej satelit!"

Pokud máte patříte k pilným internetovým brouzdalům, či v ideálnějším případě sledujete kabelovou televizi HBO (nebo dokonce americkou stanici Comedy Central), určitě je vám přinejmenším povědomý název seriálu South Park - u nás Městečko South Park.

Z příběhů skupiny devítiletých dětí sálá příjemně ulítlý pocit, že se při jejich psaní tvůrci výborně bavili. Trey Parker a Matt Stone začali South Park původně natáčet jen pro svou zábavu a nakonec se z něj stala téměř kultovní a navíc velmi sledovaná záležitost.

Na první pohled působí South Park dojmem naprosto amatérské příšernosti, splácané doma na koleně, ale už druhý pohled rozdělí diváky přinejmenším na dva naprosto protilehlé tábory. Záplava obscénností a úchylných nápadů, která se z obrazovky zběsilým tempem valí dokáže stejně rychle nadchnout jako naprosto znechutit. V South Parku se můžete setkat s anální sondou, střílející obtloustlému Cartmanovi z pozadí oheň, s podivným obrem, který má místo nohy Patricka Duffyho, či s homosexuálním psem Sparkym (kterého naštěkal George Clooney). No a pak je tu samozřejmě Kenny, klučina v oranžové kápi, který v každém dílu velmi brutálním způsobem zemře...

Přibližně před rokem se objevily první zprávy o tom, že Parker a Stone připravují celovečerní South Park film. Ti zprávu vzápětí potvrdili a dodali, že od společnosti Paramount mají přislíbený rozpočet ve výši 1,5 milionu dolarů.

Film bude přesně ve stylu seriálu nabitý brutálním a nechutným černým humorem. Štěbetalo se o tom, že nějaké písně by měly pro film nazpívat Spice Girls, ovšem tyto zprávy byly brzy dementovány.

V létě předali Parker a Stone Paramountu finální verzi scénáře. Parker: Sherry Lansingová si ho právě čte a pravděpodobně jí krvácejí oční bulvy."

A před několika měsíci Parker prozradil, že na filmu se už usilovně pracuje. Všechny kopie scénáře jsou vytištěny na červeném papíře, aby je nebylo možné zkopírovat.

10. prosince měl premiéru nový celovečerní Star Trek a před každým promítáním viděli američtí diváci tzv. teaser trailer, což je upoutávka, která upozorňuje, že se film natáčí, ale obvykle ještě neukazuje žádné záběry, které ve filmu skutečně uvidíme. Teaser se divákům líbí a doufejme, že až se South Park vyklube na svět, nebudeme o tuhle hutnou dávku zábavných animovaných úchylností připraveni ani u nás.

Barbra Streisandr o z c e s t n í k
P O Č T E N Í Č K O
SP: PEKLO NA ZEMI
E P I Z O D Y
série: I, II, III, IV, V
L I D I Č K Y
V Ě C I Č K Y
obrázky, plakáty, kalendář 2001, fonty, CDčka, ikony, kurzory, prográmky & hry, šetřiče, themes
V T Í P K Y
Z V U K Y
O D K A Z Y
K V Í Z, P U Z Z L E
w
Líbí se ti stránky
Městečka South Park?
Dej si na stránky naši ikonku!
Nějvíce informaci o South Parku na českym Internetu!