South Park, Colorado, USA
South Park: Peklo na Zemi - © Kombajn, MSP 21. března 2000

Zabili Kennyho??? Má tento film něco společného s Carmageddonem? Uvidíte Kennyho bez kapuce? Přežije Bill Gates svůj krátký několika sekundový výstup ve filmu? Je Saddám Husajn horší než Satan? Je to film nebo muzikál? Ti parchanti!!! No, to si probereme, ale pěkně popořadě.

South Park

Takže konečně jsem si udělal čas a zašel do Ster Century v komplexu Olympia (kruci, dostanu já za tuhle nekalou reklamu taky někdy něco? ... Biges). Reklama nekecala, měkké prostorné sedačky, plno místa na nohy, stojánek na Colu při ruce a skvělý zvuk. Navíc nějaká speciální akce, kde dostanete 10 kuponů na vstupenky za 300 Kč (platí do 31.7.2000). Navíc tam mají opravdu krásné pánské záchodky, pěkná zrcadla, čisto a lesklo. No, dalo mi to hodně přemáhání, abych hned po Southparku nezašel na nějaký další film, nicméně potřeba dostat se ten den domů a napsat tuto recenzi byla veliká. Doprava už nebyla zas tak hrozná, v autobuse tam i zpět jsem dokonce seděl (poprvé jsem tam jel před Vánocemi a byl jsem rád, že se mi podařilo nastoupit do druhého autobusu a stát). Takže tučně zaplacenou reklamu máme za sebou :) a můžeme se vrhnout na zdrcující kritiku.

South Park

Film má společného s Carmageddonem jednu věc. Reklamní slogan "Buď si ho zamilujete nebo ho budete nenáviděť (nic mezi tím)" o filmu platí do puntíku. Já sám jsem měl možnost v TV vidět asi jednu celou epizodu a další 4 na CD ve formátu MPG. No, celkem se mi to líbilo, ale s filmem se to nedá srovnat. Neexistuje film, který by neměl nějaké hluché nebo slabší místo. Kromě Southparku, zde se všechno šine pěkně ke konci a člověk jen kouká a poslouchá a taky se směje. Southpark je vulgární. ANO, no a co? Pro příznivce seriálu jen dodám, že Kenny nezklame, ale objeví se taky 2x bez kapuce (poprvé na začátku a podruhé na konci). Jeho utrpení je šťavnatější a pomalejší než v seriálu a ani lékaři z Pohotovosti mu nepomohou (velké "P" není překlep). Ve filmu je spousta narážek na známé osobnosti a našel jsem i narážku na Titanic. Pobavilo mně, když jsem v pekle uviděl vedle sebe Hitlera a Gándhího. Bill Gates dostane za Windows 98 konečně ten jediný honorář, který měl dostat už za Windows 95, trošku pravé nefalšované americké oceli (tedy za předpokladu, že náboje se vyrábí z oceli). Saddám Husajn je daleko větší svině než homosexuální Satan, který jen hledá pravou a nefalšovanou lásku a je Husajnem zneužíván. Husajn dokonce se Satanem spí, ale kdoví zda to nedělá jen z vypočítavosti.

I když v seriálu občas slyšíte nějakou tu písničku, ve filmu je jich daleko víc, přímo požehnaně a jsou perfektní, soundtrack z filmu si zřejmě budu nucen opatřit. Animace je klasická southparkovská, peklo je děláno v 3D, je nádherné a výbuchy jsou taktéž tvořeny nějakým schopným prográmkem pro efekty, ale kombinace toho všeho s kresbami stylu Southpark je naprosto nečekaně skvělá. Děj filmu je ztřeštěně geniální a mohu zcela bez zábran prohlásit, že jsem se po celou dobu bavil. Té vulgarity tam je dost, ale člověk si na ni po čase celkem zvykne :). Proč by si taky občas ku.va nemohl, zanadávat, vykřikovat slovíčka jako fuck, ass a podobně. Film je s titulky a nedovedu si ho představit v českém znění (upřímně doufám že taková verze neexistuje). On vlastně kvůli množství dialogů zas tak moc překlad nepotřeboval, dost často se v něm totiž zpívá a to by se dabovalo špatně.

Kenny

A výsledek? Jsem naprosto nadšen! I když je hloupost přirovnávat to k Matrixovi, přece to udělám. Southpark je LEPŠÍ!

Desítku jsem si schovával pro speciální příležitost. No a ta je tady. Jsem nadšen. Pokud se nepletu, tak jsem ji ještě nikomu nedal, jenže nic jiného mi už nezbývá!!!

No a jak je zvykem, ještě jedno hodnocení. Pokud nesnášíte vulgární slovíčka, utahování si z historie (Hitler, Gandhí), máte rádi Husajna, nesnášíte homosexuály a vůbec sexuální narážky jako takové, nelíbí se vám animace Southparku, kterou považujete za otřesnou, nesnášíte morbidní humor a milujete Barbaru Streisand, Celine Dion a Bryana Adamse (státní občanství hraje ve filmu důležitou roli), tak na ten film nechoďte, zavřete se na pár týdnů doma a až opadne southparkovské šílenství, můžete začít chodit ven na ulici.

Kombajnr o z c e s t n í k
P O Č T E N Í Č K O
SP: PEKLO NA ZEMI
E P I Z O D Y
série: I, II, III, IV, V
L I D I Č K Y
V Ě C I Č K Y
obrázky, plakáty, kalendář 2001, fonty, CDčka, ikony, kurzory, prográmky & hry, šetřiče, themes
V T Í P K Y
Z V U K Y
O D K A Z Y
K V Í Z, P U Z Z L E
w
Líbí se ti stránky
Městečka South Park?
Dej si na stránky naši ikonku!
Nějvíce informaci o South Parku na českym Internetu!