South Park, Colorado, USA

27. prosince 1999
Závěr roku s třemi devítkami na konci se velmi rychle přiblížil! Jste připraveni na rok 2000? Zdefragmentovali jste svýho psa, přeformátovali kočku nebo přebootovali vaše rybičky? Jestli ne, tak to ještě udělejte, protože votestovat by se mělo fakt všechno, pro sichr ;) Městečko je "ready" (jen Cartmanovy prdy nejsou moc "compliant" pro svojí nestálou strukturu) takže se uvidíme napřesrok. Vám všem, kteří sem zabrouzdali nebo ještě zabrouzdaj posílám takový malý přání, užijte si to! MD.

Novoroční přání z Městečka South Park, pro všechny jeho čtenáře!

Taková třešinka: rozhovor s Treyem a Mattem, abyste věděli, jak nový rok vidí oni. Myslím netřeba komentovat, nebo překládat ;)
Rolling Stone - Millenium Edition
Q. Will it be possible to be shocked by anything in the 21st century?
MATT: It will be completely different. In the 21st century it will just, like finally get to baby fucking, and once it gets to baby fucking then I'll turn off my TV. Everyone always asks where we draw the line. That's where I draw the line.
Q. What's the future of the sitcom?
MATT: Sitcoms haven't gone anywhere since "The Honeymooners".
TREY: It's the same crap. And as soon as one sitcom does the baby fucking thing, they will all do it. "Are the straps on? Fuck the baby."
Q. New Years Eve Plans?
MATT: If I'm in L.A. for the millenium, I'm buying a gun. There's no way I'm going to be anywhere at Midnight - I don't care if it's my own house - without a gun.
TREY: I want to get a tank. I want to get a tank and go to the northernmost part of Canada. No one is going to fuck with me!
Q. Will South Park be different in the 21st century?
TREY: Maybe there will be some baby fucking.
MATT: We'll start the baby fucking thing and then we'll get out.

P Ř I D Á N O ! všechny texty k vánočnímu CDčku pana Hovínka, nové články - pozastavení z Květů (EdB) a takový "basic fact" o vzniku SP, nové ikonky na linky a "rychlá záložka na nás" ;)


21. prosince 1999
Cartman: Pěkně zasraný svátky ... Ježíšek je Žid ...

Nikdy bych neuvěřil, že se to stane! Magazín Time sestavil žebříček nejlepších filmů pro rok 1999. Film "South Park: Bigger, Longer & Uncut" se dělí o třetí místo s Disnyho "Tarzanem". Opravdu těžko věřit, že seriózní novináři z tak renomovaného magazínu ocenili South Park tak vysoko. Přece Time není pro širokou veřejnost, ale je zaměřenej hlavně do horních vrstev americký společnosti, pro "big boss". Jasně, že film NENÍ špatný, to naopak :), jedná se asi o nejlepší un-Disney grotesku posledního desetiletí. Běží o nápad, je to prostě ďábelká mmrphhumm sranda! Přece jenom má film známku R-rated (něco jako "přístupný až od velmi zralého věku > 30" :). Prohlídněte si celej seznam filmů a přečtěte si víc na stránkách Magazínu Time.

Plakát Chcete se fakt u těch monitorů už pos... ? Tak si dejte na pozadí nějakej plakát se South Parkem! Tahle rada zabírá vždycky :) Fakt super věci jsem našel na Joachymově webárně, kde najdete plno původních kreseb South Park. Namátkou vidíte jeden v pravo.

P Ř I D Á N O ! další obrázky kluků, novej šetřič se Šéfem, epizoda106 dostala velký screenshoty, nový kurzory, rubrika s pozadím na plochu - Wallpapers!. Pro všechny nadšence je tady TrueType font do Windows - vyzkoušejte!

Ode dneška jsem umístil "Městečko South Park" na nový server WebHostMe.com. Doufám že bude dobře dostupný všem a dostatečně spolehlivý. Jestli máte problémy s novým umístěním napište. To mi umožnilo udělat si vlastní Kniha hostů. Věřím, že bude dobře funžit. Dále se snažím vychytat bugy zobrazování v jinejch prohlížečích než IE 5.0 (opraveno: menu pro IE 4.0, navigační lišty pro NN 4.0).


16. prosince 1999
POZOR! Už je znám termín uvedení celovečerního filmu "South Park: Bigger, Longer & Uncut" u nás. Jeho český název je SOUTH PARK: PEKLO NA ZEMI! a premiéra by měla býti 10. února 2000!!!. Takže si už teď do kalendářů zapište toto datum, neměli byste si to nechat ujít!
Odkazy: Promítání v Atlasu

V Los Angeles byly udíleny "ceny kritiků", který jsou vždy předobrazem toho, kdo asi dostane Oskárka :). No a proč to sem pletu je, že cenu za nejlepší hudbu dostal celovečerní SOUTH PARK! Což opět dokládá fakt, že film je po hudební stránce velmi kvalitní. Cenu převzal Trey Parker (texty) a Marc Shaiman (hudba).


12. prosince 1999
Information Center Provedena celková změna struktury tohoto webu. Homepage se změnila, aby jste mohli ty aktuální informace vidět už přímo na první stránce. Rád si přečtu vaše názory na nový styl. No a co přibylo: CDčko Mr. Hankey Christmas Classics bylo podrobeno hluboký recenzi; stránka s ikonama a kursorama do woken; kvíz byl rozšířen, zrovna tak linkovník; ASCII umění - už i ksichtíky z městečka. Další rubrika POČTENÍČKO stvořena pro všechny zajímavý informace a blbiny, který jsem zatím neměl kam zařadit - určitě prozkoumejte.

PC World: Tvůrci SOUTH PARKu - Trey Parker & Matt Stone - oznámili exkluzivní spolupráci se Shockwave.com (výrobce přehrávače multimédii pro Internet). Dvojice vytvoří 39 animovaných skečů pro tento server a v budoucnu tyto vytvořené "kusy" skečů bude moci přenést na normální plátno. Jako jedni z prvních v Hollywoodu se T&M dali touhle elektronickou cestou - animování/programování přímo pro Web. Pomocí technologie Macromedia Flash vytvoří první 2 až 5-ti minutovou skeč do března příštího roku, je jim ponechána absolutní volnost tvůrčí práce.
No uvidíme jak to bude vypadat, každopádně je pravda, že SOUTH PARK samotný - tedy "The Spirit Of Christmas" - byl poprvý vysílán právě on-line. Už teď si však můžete vyzkoušet sami navrhnout vlastní SOUTH PARK skeč u Shockwavu. (Určitě z toho vytřískaj další doláče za různý hry a puzzle atd ... znáte amíky :)
Odkazy: SP nově na Internetu


10. prosince 1999
surf.to/mestecko Založen mailing-list Městečko South Park na Pandora.cz. Chtěl bych se pokusit jednou týdně sdělovat novinky a blbůstky kolem South Parku přímo do vašich schránek. Uvidíme, předem nic nezaručuju. Ještě něco jsem ukuchtil k tzv. "self-promotion" - budu velmi rád, když odkaz/link na "surf.to/mestecko" umístíte i na svých stránkách nebo bookmarx pejdžích (k dispozici jsou dva bannery a taky ikonka).


6. prosince 1999
Přidány další dva Winamp skiny a tři screensavery. Pomalinku se dokopávám ke korekturkám napsaných textů, protože některé chyby "byjí" do očí i mě :). Nová kategorie o CDčkách se South Park písničkama je teď k nalezení mezi ostatníma Věcičkama. Kompakt - Chef Aid. Určitě zhlídněte, je to "fucking good" :).


3. prosince 1999
Kategorie Obrázky byla přejmenovaná na Věcičky, protože to teď líp odpovídá. Najdete tady Winamp skiny, šetřiče, písničky, zvuky a stále ovšem pořád i obrázky. Nyní pište na mestecko@email.cz.


30. listopadu 1999 
SP-BLU Dnes se konala produkce filmu "South Park - Bigger, Longer & Uncut" (zkraceně SP-BLU) v pražském kině Atlas na Florenci. Tato akce byla vlastně pracovní projekcí filmu distribuční společnosti. Františka Fuku napadlo, že by na projekci pozval i fanoušky, aby tak přesvědčili Warner Bros, že film SP-BLU je hodný uvedení i u nás (což předtím nebylo tak jasné!). Vše o akci se dalo dozvědět v pátek večer z Novinek.cz.
V osudných 10:00 dopoledne jsem se dostavil do narvaného kina. Naštěstí jsem si ještě sednul, ale mnozí za mnou už seděli na zemi nebo stáli. FILM JE PROSTĚ SUPER! Na komičnosti ještě dodal i simultání překlad. Skutečnost, že tolik lidí přišlo na tuto mini akci (a příležitostně vyplnilo i malý dotazníček), přesvědčila Warner Bros, že film URČITĚ uvedou v přístim roce. Jak to dopadlo, ostatně komentuje i FFFilm. Pro Ty, kteří se nedostali nebo neviděli, určitě připravím větší recenzi. Ale už teď vám řeknu, že vtipy v tomto muzikálu jsou opravdu tak 5x - 10x drsnější než v seriálu a měkčí duše tenhle náklad sem tam fakt nepoberou ;-))))).


26. listopadu 1999 
Památce Mary Kay. Z Anotheruniverse.com:
Mary Kay Bergman 1961-1999 V pátek 19. listopadu zemřela herečka Mary Kay Bergman, za zatím neznámých okolností, ale jednalo se zřejmě o sebevraždu. Spolu s Treyem & Mattem namlouvali všechny hlasy v sériálu. Měla na svědomí všechny ženské hlasy v South Parku, kromě Bebe. Nebyla spřízněna pouze s SP, namluvila hlas také Sněhurce a dalším postavičkám pro Disneyho, mluvila též Daphne ve filmu Scooby Doo pro Warner Bros, několik ufounů ze Star Wars - Epizoda I a další kreslené postavičky pro mnoho Hollywoodských studií. Zatím se neví jak tato tragedie ovlivní produkci třetí série seriálu. Mary Kay zemřela ve věku 38 let. Více najdete v POČTENÍČKU

Mary Kay banner


22. listopadu 1999
Po dlouhé době konečně další sepsané díly Damián a SUPER! Vánoční DÍL, za který vděčíme EdB-mu, kterej si dal docela dost záležet (asi nejlepší díl SP). A jakej díl je podle Vás ten THE VERY BEST OF? (protože "best" jsou všechny :-).


18. listopadu 1999
Přidána kategorie Linkovník, kde najdete všemožný další sajty s blbinama vokolo South Parku. Dále tady přibily buttonky na Diskusní klub o SP, umístěný na Pruvodce.cz a Kniha hostů aby se neřeklo.


8. listopadu 1999
POZOR! Naše oblíbená komerční stanice (tzn. Vláďovo impérium :-) bude (velmi, velmi doufejme!) vysílat další díly South Parku už od ledna 2000. No, když nebudeme uvažovat Y2K, tak to snad vopravdu uvidíme i tady v Čechách (stejně tomu pořád nějak nemůžu věřit).


5. listopadu 1999
Vylepšení navigace pomocí javaskriptových okének s hlavními kategoriemi. Doufám, že vás ten "aktivní obsah" tolik neštve. Příbyl archív Winamp Skinů a některý šetřiče. Přikládám ještě takové doporučení na nákup CDčka pod stromeček (sám jsem to ještě neslyšel, ale těšim se).

Recenze Františka Fuky z časopisu Cinema na soundtrack k filmu:
South Park: Bigger, Longer & Uncut
Obal CD Nejdříve důležitá otázka: Jste ochotni naslouchat písničce s textem: "You are cock-sucking ass-licking unclefucker"? Pokud ne, přeskočte prosím tuto recenzi. Pokud ano, tak se připravte na neuvěřitelný zážitek.
Kultovní seriál "South Park" se dočkal celovečerní podoby, které se asi naše kina nedočkají. Animované příhody malých sprosťáků z Colorada jsou zcela nečekaně doprovázeny velkolepými muzikálovými výstupy ve stylu nejlepších broadwayských muzikálů. Až na to, že je zpívají odporné skřehotavé hlasy a jejich texty jsou velmi politicky nekorektní (na obalu CD bylo nutno cenzurovat dokonce i názvy skladeb!). Faktem ovšem zůstává, že za prvé: Pokud umíte anglicky, umlátíte se smíchy. A za druhé: Většina skladeb má (především díky Marcu Shaimanovi) vynikající muzikálovou kvalitu, která by dělala čest nejedné klasické disneyovce. Některé skladby jsou dokonce přímými parodiemi konkrétních Disneyových pecek a v některých okamžicích svou kvalitou i předčí originál! Když zpívá Satan "chtěl bych žít tam nahoře...", jistě ne náhodou to zní podobně jako když totéž zpívala Malá mořská víla. A co teprve když uslyšíte "Ajm sory, mistr kripl..." Prostě: Tohle album mi učarovalo. Nestydím se za to a nejsem sám.
František Fuka
Hudba a texty: Trey Parker, Marc Shaiman, Délka: 50:36, Cinema 11/99


1. listopadu 1999
Aktualizace stránek, přidány nové styly pro navigační lišty, takže jsou teď vidět i z Netscapu, už žádné další bílé místo. Přídán Kvíz pana Henkyho jako další kategorie, kterou doufám budu mít čas rozvíjet :-). Díky za první ohlasy!


26. října 1999
Přibyly dvě nové epizody a zaslepeno plno děr na linkách, konečně první funkční podoba celé site. Přidány odkazy na atlas.cz, centrum.cz, uzdroje.cz, mozek.cz, seznam.cz.


21. října 1999
Tak začínáme, toto místo vzniklo kdysi za nudy na inf101 ... (a modří už vědí :-)
Toto dílo bylo spácháno z mladické nerozvážnosti autorů.

Napočítali-li jste více než tři sprostá slova v jedné větě, dejte vědět, musí to být omyl. Jestliže pořád předstíráte, že umíte číst, zkuste tohle: "laksrd gfudlduk camrveb weourth kum".r o z c e s t n í k
P O Č T E N Í Č K O
SP: PEKLO NA ZEMI
E P I Z O D Y
série: I, II, III, IV, V
L I D I Č K Y
V Ě C I Č K Y
obrázky, plakáty, kalendář 2001, fonty, CDčka, ikony, kurzory, prográmky & hry, šetřiče, themes
V T Í P K Y
Z V U K Y
O D K A Z Y
K V Í Z, P U Z Z L E
w
Líbí se ti stránky
Městečka South Park?
Dej si na stránky naši ikonku!
Nějvíce informaci o South Parku na českym Internetu!