South Park, Colorado, USA

27. prosince 2000
Poslední dva díly South Parku, hlavně "vánoční speciál", byly věru geniální! Krátký popis děje obou epizod najdeš níže, máme tu ale ještě větší bombu!

Od 8. ledna 2001 se seriál
Městečko South Park
vrací na televizní obrazovky
TV-Nova každé pondělí od 23 hodin

Konečně jsme se dočkali a Voloďa nám pustí South Park opět na celostátní televizi. Bohužel se však jedná pouze o reprízu dílů první a druhé série. Doufáme, že díly třetí série plynule navážou abychom viděli taky něco novýho! Další vadou na kráse je týdenní perioda, ale i tak to snad nezkazí tu radost :-))) První díl první série "Cartman Gets An Anal Probe" běží 8.1.2000 od 22:55, takže se těšte!

scénáře Přichystali jsme malý dáreček pro všechny zapálený fanoušky: OBRAZOVÁ GALERIE SOUTH PARK, najdete zde skoro 60 obrázků lidiček ze South Parku ve velmi kvalitním rozlišení 750x580 bodů. Vyberte si ten nejlepší pro vaše pozadí! Nová hra South Park: Kick the Baby od ALBIsoftu je na světě, přečtěte si recenzi, nebo si ji rovnou stáhněte. Přidány další obrázky Stana, Cartmana, a nově Wendy. Přibyla nová podrubrika scénáře, kde najdete úryvky z originálních sketch kreseb scénáře od dílů South Parku, přímo od Treye Parkera a Matta Stonea. Vykopávka z 19.12.2000 na Novinky.cz, která se ještě pořád zabývá tou kravinou, iniciativou Mgr. Králové, RPSP :-)) Pokud jste ještě neslyšeli, tak si počtěte!.

Nové epizody 4. série z prosince: nejprve stručný děj dílu The Wacky Molestation Adventure (416). Kluci jdou na rockový koncert, jenom Kylovi to rodiče zatrhnou. (Pan Broflovski řekne že možnost, že mu to povolí je tak pravděpodobná, jako kdyby na Kubě byla demokracie. Kyle si sedne a napíše srdce rvoucí dopis Fidelovi a ten po jeho přečtění prozře a skoncuje s komunismem :)) Jenže rodiče jsou neoblomný, tak Cartman poradí Kylovi, že má vyzkoušeno, když zavolá policii a řekne jim, že je sexuálně zneužívaný svými rodiči, že je zatknou minimálně na 3 měsíce, po který může být svým pánem, jak Cartman podotkl, má to vyzkoušeno už na svý mámě. Tak se stalo. Zalíbilo se to skoro všem dětem a tak všechny ratolesti poslali svý rodiče do vazby za zneužívání a v městě nezůstal ani jeden dospělý. Do této chvíle je to pohodový díl s klasickým South Park humorem, ale od teďka se z něho stává něco mezi nejlepšími Hitchcockovými horory, Star Wars a Dunou. Prostě totální obrat :). Kolem opuštěnýho South Parku (teď se jmenuje "Smiley Town") náhodou projíždí pár, kterému se porouchá auto a proto hledá pomoc. U benzinky však najde pouze Buttherse a Craiga, který mu nejsou schopni pomoc a tak jsou předvedeni k novému starostovi = Cartman. Ten despoticky vládne celému městu a bojuje proti vzbouřencům = Stan a Kyle. Celý město je jak po armagedonu, všude bída, nedostatek jídla a ještě každý den se musí obětovat jedno dítě "ochranci" ... Nakonec se rodiče vrátí a všechno je zase ve starých kolejích :)).

Pan Hovínko Vánoční speciál: A Very Crappy Christmas (417, viz taky epizoda 110). Jsou opět vánoce a Kyle čeká na pana Hovínka. Jenže ten nepřichází a celý město je ve stresu a každýho vánoce jenom štvou, už jenom tím že existujou. Proto Kyle zburcuje kluky (i Cartmana) a jdou do kanálů hledat pana Hankeyho. Nakonec ho najdou. Pan Hankey se za ten rok oženil. Dokonce má tři děti, z toho jedno dementní ze zkumavky a jeho manželka je surová alkoholička, která je pořád v lihu. Proto neměl čas objevit se v South Parku, aby všechny dal opět dohromady. Kluci se proto rozhodnou, že natočí video o vánocích, aby si lidi opět uvědomili význam těhle svátků. To video, který natáčí je však "Spirit Of Christmas", což je předchůdce South Parku, vánoční videopřání pro 20th Century Fox, více v počtěníčku. South Park v tomto díle paroduje sám sebe! Natáčení videa jde pomalu, ale jistě. Hankeyho syn pochybuje o svém poslání jako "vánočním lejnu" a proto mu pan Hankey zpívá skvělou píseň! O koloběhu hoven v přírodě. O tom, že "celý svět je z hoven" :)) a hovna jsou sakramentsky užitečný! :)) Kluci zatím natáčí video bez Cartmana, kterej "na ně sere a jde domů". Nakonec při slavnostním uváděním videa se promítačka porouchá ještě dříve než to pořádně začne a pan Hankey se s toho neúspěchu viní (doslova "jsem jen kus neužitečnejch sraček" :) Ovšem stane se zázrak (o tom taky pan Hankey v díle zpívá) a vše se rozběhne. Video má úspěch a všichni jsou dojatí. Pochopí že významem vánoc není ani Ježíš, nebo cukroví, ale dárky! A proto duchem vánoc je komerce! Třikrát hurá panu Hovínkovi a hurá do supermarketu koupit co nejvíce dárků! Snad vám tyhle řádky přiblíží nový díly a potvrdí to, že South Park má pořád co říct všem :))


11. prosince 2000
Prosinec je bezodkladně tu a tudíž pan Hankey přijde co nevidět, tak doufám že jste celý rok jedli hodně vlákniny a cereálií, aby vám taky něco nadělil :-)) My vám nadělíme soutěž!

Pan Hovínko

Velká vánoční soutěž o Videokazety!!!

Od pondělí 11. prosince do pondělí 18. prosince probíhá soutěž o videokazety druhé série seriálu South Park!!! O jaké díly se jedná se dozvíte na zvláštní stránce. Je to pět kazet po dvou dílech, jako vždy na každé najdete dva díly. Především speciál Terrance a Phillipa "Bez mé řiti ne" nebo Milovník slepic, či Spalničky. Vylosujeme 5 výherců, kteří od nás obdrží po jedné VHS kazetě. Stačí odpovědět na otázky a zapsat so do slosování! Všechny uvedené kazety jsou v prodeji v maloobchodní síti a k zapůjčení ve videopůjčovnách.

Krazy Kenny Show Co je nového v South Parku? Byl konečně promítán díl 405 - Great Expectations, který naráží na stejnojmenný román od Charlese Dickense, kde Pip se vydává na výpravu zpět do rodné Anglie, jen nevím jak s Dickensem souvisí opičí roboti a odplata mužské rase? Nicméně úplně nejnovější díl 415 ze 6.12. (název mě zatím nejni úplně jasný) - Amazing New Epizode? :)) stručně pojednává o tomto: "Náš oblíbený svalík je poslán svými přáteli do odtučňovacího tábora! Jenže Cartman si stejně najde skulinku (pošle za sebe dvojníka zpět do civilizace a ten mu potají nosí sladkosti a nakonec je Eric ještě tlustší než kdykoli předtím). Mezitím co je Eric pryč, Kenny při pitvě Moroně se vsadí o 10$ že sní jeho srdce, stalo se. Za pár hodin mu je špatně a pozvrací se na hřišti, děti se vsadí o 41$ že Kenny nesní své vlastní zvratky, sní je. Úplně náhodou získává příležitost mít vlastní show na TV jménem "Krazy Kenny". Zde se prodává, ji vše možné, nechá se na 4 dny zavřít do žumpy a publikum mu tleská! Ježíš o něm prohlásí, že je prostitut, za peníze udělá vše. Předvádí svý velmi "povedený" triky, který z něho udělají miláčka obrazovky. (Poté co se v přímém přenosu zfetuje psími výkaly se vsadí, že stráví šest hodin in utero paní Crabtreeový ...) Nakonec se však o tento výkon nepokusí, protože je zadržen a odsouzen za prostituci v New Yorku, kde dělá rozhovor pro místní rozhlasovou stanici, ale producent show se nevzdá a místo Kennyho použije "nepravého" Cartmana. Závěr je opravdu dost "disgusting." Opravdu velmi fekální a vulgární díl, pouze pár sqelejch situačních gegů, jinak dost drsný. Užž se nedivím, proč je South Park přístupný až od 15 let, uvidíme co přijde přístě! Každopádně se obávám cenzury, která by se na tomhle dílu docela vyřádila.

4. třída Třídní fotka úspěšného ukončení 3. třídy, ještě se zlatým schýzou - panem Garrisonem. Na vánoce vydává Comedy Central speciální kazetu vánočních dobrodružství pana Hankeyho, uvidíme co to bude za fekalistiku :)) Přírůstkem mezi South Park CDčky je LP od Timmyho and the Lords of Underworld.

Popis epizody 103 - The Volcano, včetně dialogů, kalendář na prosinec, přepracována stránka s vtípky, přidáno 16 nových zvůků (určitě si stáhněte!), plus navíc nový školní řád a 50 způsobů jak vyděsit lidi u počítače :))) Enjoy!


24. listopadu 2000
Nová učitelka Nový díly 4. série jsou v plným proudu! Stojí opět za to ... prostě South Park! Druhá půle 4. série má novou úvodní znělku! Po tolika dílech s malinkejma změnama dostala úplně novej kabát, velmi filmový. Je to něco jako mezi znělkou z X-Menů a MI-2, hrozně futuristický vzhled s prostřihy ze starých dílů. Písnička od Primusu má taky novej remix Ve třech dílech se objevuje plno novinek, jmenujme především novou třídní učitelku (obrázek napravo, objevuje se jenom v epizodě 412) nebo návrat Saddáma Husejna z Pekla do Pekla, vraždící Satan nebo taky Timmyho nový miláček, ochrnutý krocan :)) Nejposlednější epizoda se jmenuje "Díkuvzdání Speciál". Další podrobnosti budem pomalu vypouštět, snad v příští aktualizaci.

Dokončen MEGAKvíz! Má už přesně 100 otázek, kdybyste našli nějaký směrodatný chyby, určitě napiště a my to dáme do pořádku. Konečně kalendář na listopad, pozdě ale přece. Fanouškovská tvorba se rozrůstá a tak můžete shlídnout 10 novejch animovaných GIFů od Lukáše nebo super 3D obrázky od Honzy! Jestli máte taky svoji trošku do mlýna a chcete ji zveřejnit na našich stránkách, není nic lehčího než nám ji poslat! Těšíme se :)) Opraveny linky k Joachymovým obrázkům na pozadí, jestli vám dříve našli stáhnout, teď už půjdou.

Jelikož poslední téma diskuze se ukázalo jako pěkná kachna, je tu nová! Napište váš nejoblíbenější dialog ze seriálu nebo nejlepší vtip a kdo podle vás nejlíp hlásí? :))) (pan docent mě sere...)


8. listopadu 2000
Čepice
ZIMNÍ ČEPICE SOUTH PARK!
Zima pomalu na krku, člověk začíná vytahovat péřovky a rukavičky a čepičky. Jestli si chceš pořídit novou čepici (tu starou sežral pes, nebo ti ji ukrad někde Krakonoš), zamysli se nad tím, jestli by se ti nelíbila třebas s motivem South Parku! Dlouhé, krátké, teplé, mokré, s Kennym, Stanem se všema, nebo libo s Wendy? Vyber si tu nejlepší!

Dneska 8. listopadu se začíná na Comedy Central vysílat další epizoda South Parku (už číslo 412.) nese název "4. třída" a osnova děje je taková:

Halloween2000 Zkušení třeťáci jdou do nového ročníku, čeká je 4. třída a s ní i nový třídní učitel - slečna Choksondik! (bože to je jméno :-)) Nová učitelka se klukům hrubě nelíbí a proto si postaví stroj času (mimochodem z kolečkového křesla Timmyho :-)), aby se mohli vrátit do těch starých báječných & bezstarostných let, kdy chodili do třetí třídy :-)) Mezitím se slečna Choksondik snaží zjistit, jak uspěšně vychovávat své nové žáky a hledá rady u pana Garrisona.

Všech 7 nových dílů, který uzavřou 4. sérii South Parku se bude vysílát do vánoc s tím že zakončeny budou 20. prosince vánočním speciálem (koho jiného než) pana Hovínka! (převzato z tiskový zprávy Comedy Central)

Trey & Matt natočili prvních 10 epizod "politicko-satirického" seriálu (sitcomu?) s názvem "First Family" (čili první rodina = prezidentská). Tvůrci mají podle smlouvy s CC zaručeno ještě natáčení dalšího podobného cyklu, kde si opět oba zahrají (v rámci té samé smlouvy je i kontrakt na díly South Parku).

Na obálce prosincového čísla americké edice časopisu Playboy se má objevit postavička ze South Parku. Že by paní Cartmanová v nějakém německém fekal-pornu? :) (zdroj) Podle neoficiálních zdrojů by jsme se měli už koněčně dočkat! TV Nova by měla dávat od 10. ledna 2001 South Park - I. a II. sérii. Jednání o zakoupení třetí série (běží nyní na HBO) se nějak vývíji (snad úspěšně).

Nová anketa: Zúčastnili byste se akce promítání seriálu South Park? Jednalo by se o díly části 4. série (11 epizod), která běžela v létě na Comedy Central. Samozřejmě pouze v původním znění - anglicky. Místo konání - Praha.

Výherci 8. kola soutěže o TRIČKO jsou Štěpánka Tomková z Vyššího Brodu a Martin Otradovský z Dvora Králové nad Labem. BLAHOPŘEJEME! Ostatní se mohou těšít na Vánoční soutěž od 1. prosince!.


30. října 2000
Minulej tejden jsme vynechali aktualizaci, protože nějak nebyl čas a když má člověk v klávesnici zalitej jeden super jogurt s lesními plody a na monitoru fixou namalovanou karikaturu Kathie Lee Giffordové a vůbec je vožralej jak doga a píše básně typu ...
Nejí, nespí, pláče.....dusí se
z koryta žere člověk
bojí se, stydí se,.....ukájí se
nechoď, zůstaň,
nenechávej mě tu stát
posekal trávu
zhulenej, zchlastanej, .....slabej
nezmohl se, zůstal,.....usnul
všechno je marno.....egonebundo
z okapu srčí voda a
dopadá do malé tůně
prasátko vyběhlo z garáže
a maluje si s medvídkem
mokro? mokro!
Stín dopadl na dlaždice
a sáňky nejedly.
Nechoď, zůstaň a pohrej si!
Už přes jeden rok je na světě
Městečko South Park!
Právě 21. října 1999 byla poprvý vystavena první verze týhle stránky. Pamětníci se můžou povídat na první typ designu. Za ten rok už máme na kontě přes 46 tisíc unikátních přístupů (což je asi přes 130 tisíc sessions). Denní rekord stránek je 1073 přístupů, takže doufám že nám to pomůžete někdy zase překonat (statistiky) DĚKUJEME všem kteří nám pomáhali a pomáhají tuhle stránku realizovat a přinášet stále nové a nové věci. DĚKUJEME taky Vám všem, který South Park navštěvujou a doufáme že se budete rádi vracet!
... tak se není co divit. Tímhle tuto nechutnou epizodu považuji za uzavřenou :))) Chcete si přečíst víc psychedelických básní??? Klikněte na STUHU!!!

Stále nezapomínejte, že každý pondělí po 23 hodině můžete vidět South Park seriál na HBO (docela by mě zajímalo, jestli taky budou na HBO dávat South Park: Peklo na Zemi ....) Máme pro vás novou hru s názvem SP Golf, můžete vyzkoušet. Jste taky fandové Hvězdných Válek? Jestli vám někdy přišlo, že toho mají trochu společnýho, tak jste ještě nečetli South Park je jen parodie na Star Wars aneb američani jsou tim asi dost hrozně ovlivnění, nemyslíte? Taky vás štve, že ta zkur* TV Nova pořád ještě nedávala třetí sérii South Parku??? Potom je tady povídka od Petra Říhánka: South park (z)vrací úder, kde Ironman dostane Kennyho!


16. října 2000
Trey Parker Tento týden se toho událo okolo South Parku dost, ale pěkně pozvolna popořadě. Dneska jde do éteru na HBO epizoda o Sukubě už od 23:05. Skončilo 8. kolo soutěže o tričko, na konci týdne se dozvíte vítěze! Ve čtvrtek 19. října 2000 slaví Trey Parker svý 31. narozeniny, BLAHOPŘEJEM maníkovy, kterej přived na svět ten proklínanej South Park :))

ŠOKUJÍCÍ PLÁNY!
Jeden z kluků se odstěhuje z městečka!

Bude to Cartman, Kenny, Kyle nebo Stan? Nikdo to neví jistě. V originálním článku na FOXNEWS.COM píše Roger Friedman, že Matt Stone mu potvrdil, že v příští seźoně se jedno dítko dozajista zavítá někam kam se ještě Bart Simpson nikdy nedostal. "Kluci postoupí do dalšího ročníku, do čtvrtý třídy," říká Stone. "Vlastně ani moc nevyrostou, ale začnou mít nový problémy." Oba tvůrci South Parku (Trey&Matt) nyní pracují na své vlastní živé show pro televizi. Matt ještě dodává: "Na South Parku jsme pracovali skoro celý rok a teďka se chcem prostě odreagovat na něčem trochu jiným, prostě odfouknout si."

Kyle To je v kostce zpráva, která probleskla v sobotu na webech South Park fanoušků. Osobně si myslím že od Treye a Matta se nedá NIKDY NIC brát moc vážně. Na PRAVDU si asi stejně všichni počkají až do vysílání první epizody nové série. Kdo by měl ale South Park partu opustit? To mi fakt není jasný! Cartman se přece nikdy někam neodstěhuje a Kenny ... Kenny je Kenny :)), ale na druhou stranu Trey & Matt sebe sama stylizovali do Stana a Kyla, takže oni vlastně odejít taky nemůžou. Nebo že by to byl opět nějakej "snovej" díl? Pamatujete už na tu řádku epizod, kdy se někomu něco zdálo? Stejně mi připadá velmi hloupý odstavit ty nejoblíbenější postavy, třeba takovej Kenny ... to by jim neodpustil žádnej fanda South Parku! Trey ale už v minulosti prohlásil, že s Kennym si můžou dělat co chtějí, zabít ho kdy chtějí apod. Matt ale jasně neříká, že to musí být jeden ze čtveřice kluků! Může to být třeba Timmy, Pip nebo Tweek, kdo ví? Jediný co mi vadí ta týhle zprávě je "Bart Simpson". Co znamená, že "se někdo dostane někam kam Bart nikdy nedošel", kluci půjdou do čtvrtý třídy ... Bart už je ve 4. třídě ... kravina!

CO SI MYSLIŠ TY? Je to drb nebo vtip? Chtěj se opravdu zbavit jednoho kluka? Nový nápady pro další scénáře? volnost? konec South Parku? (stejně jsem nikdy neměl Kennyho rád :))) Svůj názor vyjev v diskuzním fóru!

Konečně se nám podařilo sehnat super recenzy od Honzy Dědka z prázdninovýho Reflexu, která dává všem fanouškům i neznákům kompletní přehled¨ o tom, co vlastně South Park je a proč je a proč bude :))

Ve spolupráci s Oliverem testujeme novou módně moderně mobilní verzi South Parku ve WAPu. Můžete zkusit na http://freewap.cz/wap/southpark! Jakýkoli připomínky uvítáme!


9. října 2000
Trey Parker Pěkný haiku na úvod: "Podzim přichází - nemám rád noční mlhu - je pěkně hnusně!" Dneska večer dávej další díl třetí série na HBO. Jmenuje se Spontánní vzplanutí a jde od 23:25. Mimochodem jestli nevíte co je to HAIKU, tak epizoda 211 vám napoví. Samozřejmě jestli přídete na nějaký vyvedený verše alá Eric Cartman, perte to sem :))

Kromě HBO dávej South Park opět znova u sousedů na Slovensku, na TV Luna. Nevím proč, ale taky opakujou sérii 1 a 2. Trochu se zpožděním je připraven kalendář na říjen a taky plakáty k filmu X-Men a Cheft. Pro všechny download nadšence je připravena nová kolekce animovanejch GIFů (asi 20 kousků) ze South Parku.

Ten obrázek napravo má bejt Trey Parker, ztělesněnej guru South Parku. Kdesi se to povalovalo na Netu, tak jsem to sebral a fláknul sem :)) Trochu chudší update, protože tenhle tejden nestíhám. Jo a abych nezapomněl :)) "Táhněte občané se svými smradlavými průjmi ...."


2. října 2000
Ode dneška na HBO opět běží třetí série South Parku! První díl začíná v pondělí od 23:00 s reprízou v sobotu po půlnoci v 1:35. Vyhází to akorát jedna epizoda na tejden, takže je do ledna vystaráno :)) (kompletní program najdeš pod ikonkou napravo). Naproti tomu v Americe se od 8. listopadu bude na obrazovkách Comedy Central vysílát 7 zbrusu novejch epizod, který tak doplňujou čtvrtou řadu!

Guinessova kniha světových rekordů od nedávna obsahuje i zmínku o South Parku: Pekle na Zemi. V sekci film - grotesky je psáno: "Nejsprostší animovaný film - South Park: Peklo na Zemi, který trvá 81 minut, obsahuje 399 sprostých slov a 128 urážlivých gest." Sice jsem to neviděl na vlastní oči, ale budiž to pravda :))

Počítač & Kluci Comedy Central koketuje s myšlenkou nabízet celý epizody South Parku on-line za úplatu. Ve spolupráci se SightSound.com z Pittsburgu zahájila zkušební projekt nabízení seriálu přes Internet. Zábavní průmysl je zatím přesvědčen, že na tzv. video-on-demand zatím neuzrál čas, jednak kvůli technickým problémům, ale hlavně kvůli dodržování autorských práv. Nelegální kopírování filmů přes Internet je i u nás zcela běžnou záležitostí a to už nemluvím o Napsteru :)). Ken Locker z Comedy Central říká: "Je to jedinečná příležitost poznat nový trh. Divákům South Parku je většinou mezi 15 až 25 lety. V Americe je 12 milionů studentů, kteří mají zdarma vysokorychlostní spojení na kolejích, někteří z nich dokonce ani nemají televizi."

Jedna epizoda South Parku ve formátu Microsoft Windows Media, zabezpečenému šifrou proti nelegálnímu šíření, na disku zabere něco kolem 110 MB. O stahování modemem nemůže být řeč. Za stáhnutí jedná kopie si firma účtuje $4.95. Kvalita by se měla rovnat digitální televizi (HDTV). Duchovní otcové Městečka, Trey & Matt, se zatím k šíření obrazových a zvukových materiálů South Parku po Internetu stavěli dost liberálně. Ale začlo je velmi srát, že se kompletní epizody ihned po premiéře objevují na webech fanoušků, a proto se tomuto novému projektu nebrání. K mání jsou zatím epizody z první série (103, 105, 107, 108, 109, 112). Otázka zní: Kdo to první crackne/hackne ??? :))

Nově přibyl článek o South Parku z RockReportu a taktéž recenze Cinemy na Peklo na Zemi na videu. Jestli někdo z vás zavadí v novinách nebo v časopisech o článek o South Parku (nebo i na Internetu) napište nám prosím! Chceme v sekci POČTENÍČKO shromáždit co nejkompletnější seznam všech zmínek a článků. DÍKY!

V rubrice ZVUKY přibyla sekce písniček ze seriálu a taktéž pár novejch hlášek včetně archívu. Přepracovaná stránka o VHS South Park.r o z c e s t n í k
P O Č T E N Í Č K O
SP: PEKLO NA ZEMI
E P I Z O D Y
série: I, II, III, IV, V
L I D I Č K Y
V Ě C I Č K Y
obrázky, plakáty, kalendář 2001, fonty, CDčka, ikony, kurzory, prográmky & hry, šetřiče, themes
V T Í P K Y
Z V U K Y
O D K A Z Y
K V Í Z, P U Z Z L E
w
Líbí se ti stránky
Městečka South Park?
Dej si na stránky naši ikonku!
Nějvíce informaci o South Parku na českym Internetu!