South Park, Colorado, USA

ARCHÍV NOVINEK: 1/2001, 4/2000, 3/2000, 2/2000, 1/2000, 4/1999


18. dubna 2001
Cartman 3D Včera jsme mohli sledovat už 2. díl IV. série na HBO. Zjistil jsem, k mému neblahému překvapení, že HBO dala před díl znělku, kterou vypreparovala z III. série a ne ten bombastický úvodník IV. série, který je parodií na Mission Impossible a Matrix v jednom s 3D efekty (viz. obrázky). Takže nás takhle pěkně okrádá??? Také jsem si všiml jistých nesrovnalostí českého překladu s originálem ... například fráze "everything has its time and place at college".
Kenny 3D Tato hláška byla už v první sérii přeložena pěkně obratně jako "všechno má svůj čas a místo na vysoké škole", jenže překladatel (který asi South Park nikdy neviděl!) to ve 4. sérii přeložil pěkně neobratně (možná překládal angličtinu poprvé ;-) takto "všechno má svůj čas a místo a tím je kolej", nezabili byste ho za to? Já JO! Ale úplně to nejhorší je, že HBO dává 2. díl jako druhý. V premiéře v USA byl vysílán až po dílu číslo 4 (kde byl představen Timmy) a dílu 3. Tímto se ztrácí souvislosti a divák vtržený do děje přijde o řadu legračních vtipků a souvislostí ... avšak ta největší chyba, kterou český dabing udělal je nadabování Timmyho. Není to vůbec pěkné natož vtipné, kam se hrabe na anglický originál!!! Nu což, snad to bude přístě lepší ...

Máme tady opět SOUTĚŽ O CENY!!!
tentokráte o plakát South Park!
Plakát Plakát
stačí odpovědět na 10 otázek a mít štěstí při slosování
a můžete se dočkat krásného plakát v rozměrech 70x100cm.
soutěž probíhá od 18.dubna do 8.května 2001, tak neztrácej čas!

Eminem Zajímavá zpráva se objevila od Jan Baluška na MusicServeru.cz: Zabije Eminem Kennyho? Eminem už ve svých textech zabil kdekoho. Kenny ze seriálu "South Park" zase zemřel rozličnými druhy smrti, ale Eminemovou rukou ještě ne. Pravděpodobně se toho však dočkáme. Eminem totiž podepsal smlouvu, že jako kreslená postava bude účinkovat v tomto kultovním animovaném seriálu. Samozřejmě dosud není úplně jasné, o co se bude v díle, kde bude vystupovat, jednat, ale už nyní se množí dohady o tom, že by svou oblíbenou řetězovou pilu mohl využít právě na další z rozličných smrtí mumlajícího Kennyho. Podle už opravdu nepotvrzených zpráv by také měl nahrát jednu úplně novou píseň pro účely seriálu. Inu nechejme se překvapit. No uvidíme :-))

Šejdy se velmi snaží a přidal další dialogy k epizodě 102 - Weight Gain 4000. Elán mu neubývá a proto se v blízké době chystá MONSTER UPDATE od Šejdyho. Buďte připraveni a nalaďte si nově popsané epizody :)

Je zde staronová anketní otázka "Máte možnost sledovat 4. sérii na HBO?" (tutéž jsme položili loni na podzim). Uvidíme jaké budou výsledky nyní :) V minulé jsme se ptali, "Kolik má Kenny sourozenců?" a je to jasné, většina z vás (57%) správně uvedla, že má 1 sourozence (dodávám bratra).

Diskuzní fórum se nyní může naplňovat vašimi soudy a názory na nové epizody 4. série. Jak se vám líbí, či je to horši, či ne a podobně :-))

Comedy Central zřídila pro South Park nové oficiální stránky na adrese http://www.southparkstudios.com/ - zároveň s tím se zavřel site www.beef-cake.com, jelikož Elvis nyní pracuje pro CC.


8. dubna 2001
Dnes dáme do pořádku KDY a KDE dávaj South Park v TV, jsou prý nesrovnalosti.
První na řadě je HBO - vysílá 4. série South Parku (pod názvem SP III)
Premiéra dílu je vždy v úterý po 22 hodině, I. opakování běží ten samý týden v pátek po půlnoci, II. opakování uvádí další týden ve čtvrtek po 1 hodině ranní, z toho vyplývá, že čerstvý díl uvidíte jednou za 14 dnů. (celá 4. série má celkem 17 dílů)
2. díl 4. série "The Tooth Fairy's Tats 2000"
jde v úterý 17.4.2001 od 22:00 na HBO.
Druhá je TV Nova - vysílá 2. sérii South Parku (dohromady 1. a 2. série)
Epizodu můžete vidět každé pondělí po 23 hodině.
1. díl 2. série "Not Without My Anus"
jde v pondělí 9.4.2001 od 23:35 na TV Nova.
Poslední na řadě je TV Luna - vysílá 2 sérii South Parku (dohromady 1. a 2. série)
Nový díl jde každé úterý po 22 hodině. (celá 2. série má celkem 18 dílů)
14. díl 2. série "Chef Aid"
jde v úterý 10.4.2001 od 22:10 na TV Luna.
Takže doufám, že už máte teď jasno, kdy musíte zapnout bednu a kdy ne :) Pokud máte ještě větší zmatek, nevadí ... všechno je přehledně seřazené na tvprogram.cz

Vězení 3D Jak jsem minule slíbil přinášime novou galerii od Caesara, který se připojil k naší redakci. Náš "grafický mistr" :), který se dal na dráhu 3DSP, stvořil několik plakátů (postaviček, animáčů), které si můžete prohlédnout a stáhnout v nově otevřené galerii. Doufáme, že další výtvory budou přibývat! Není to profesionální tvorba, vše má sloužit pouze pro pobavení :)

Posilovač 4000 Další angažovaným nestraníkem u nás v Městečku je Šejdy, který se pro vás pln elánum vrhnul na popis jednotlivých epizod. Dnes přináší popis epizody Weight Gain 4000, včetně dialogů a ponaučení, přesně tak jak to máte rádi :)) Další epizody, podle vyjádření Šejdyho tiskového mluvčího brzo přibudou, nejpozději však v horizontu tří let :))

Na závěr dolpňuje Weyoun galerii zvuků a pár perel z úst našich hrdinů. Nezapomenutelné Cartmanovi hlášky - "potřebuju hajzlpapír" nebo "ošklivá číča, ošklivá" nikoho nezklamou :)) Osobně velmi doporučuji Rozvohor s agenty CIA, který se nese v duchu Cartmanova "Já to viděl v bedně ... chytěj tě za koule a zmáčknou ti je tak že ti puknou jako vořechy!!!" Nově jsme poprvé uveřejnili hlášky Kennyho McCormicka - "co to je?" nebo "je to na hovno" :)) Největší lahůdka ovšem je Kennyho vysvětlování dlouhé 15 sekund!!! Více najdete v sekci ZVUKY.


3. dubna 2001
Ode dneška běží na HBO každé úterý od 22:00 South Park III
neboli South Park IV. série!!!
NAPROSTÁ BOMBA, ČESKÉMU OBECENSTVU SE KONĚČNĚ NASKYTLA MOŽNOST VIDĚT I TO NEJLEPŠI CO Trey & Matt ZATÍM NAPSALI :))
TĚŠTE SE NA TIMMYHO :))

Dnešní díl je "Cartman's Silly Hate Crime 2000 (401)" což by se dalo volně přeložit jako Cartmanův hloupý "zločin z nenávisti/nenávistný zločin". Číslovka 2000 udává jen to, že je to první díl South Parku, který byl uveden v roce 2000.
Stručný obsah:
Eric ve vězení Kluci se v South Parku chystají na soutěž na saních s holkama, Cartman přitom v záchvatu udeří kamenem černého spolužáka Tokena. Za to je odsouzen do věznice s tvrdým režimem. Nejdříve chce prchnout s Kennym do Mexika, což nějak nevyjde, ale beztak ho kluci chtějí z lapáku dostat (včetně Tokena) a upozorňují na hloupý zákon o zločinech z nenávisti. Nakonec se vše podaří a kluci vyhrají závod na sáňkách (až na Kennyho, který je tou dobou už mrvý :) V tomto dílu se také všichni přesvědčí o tom, že Cartman má opravdu obrovskou prdel :)).
Tento díl opět poukazuje v pozadí na problém společnosti a není to jenom o sprostých slovech. O víkendu přineseme kompletní popis.

Co je ještě nového kolem South Parku?
Hack na server Cows Největší novinkou je samozřejmě uvedení 4. série na HBO, ale mimoto jsou i další. Southparkské krávy hacknuty! Hackři neútočí pouze na věhlasné stránky Pentagonu nebo FBI či Microsoftu. Hacknuli nám dokonce i South Park. Byli to vtipálci ze skupiny HackWeiser a zaútočili na server www.southparkcows.com kde změnili úvodní stránku, více se dozvíte v článku.

Na Novinkách.cz se před nedávnem též objevil článek Průvodce South Parkem, který velmi dobře mapuje stránky o South Parku na českém Internetu. My jsme velmi poctěni, že jsme byli zařazeni na přední místo :). Odkazy na další české SP sajty najdete i v našich Odkazech.

Kalendář na Duben2001 Nový kalendář na Duben 2001. Juz už opět po delší přestávce chrlí své super 3D obrázky a proto budou kalendáře opět měsíc co měsíc dostupné. Tentokráte je aprílový kalendář plný super hrdinů!

Kenny od Caesara Nakonec malá upoutávka na skvělé obrázky od Caesara, který si v 3D obrazech moc nezadá s Juzem. Ve spolupráci připravujeme kompletní galerii renderovaných postaviček, díla tohoto začínající South Park umělce :)) Ale to až v příští aktualizaci včetně dalších zvuků od Weyouna.

Tímto je tedy dokonáno, HBO má nadabovanou celou 4. sérii South Parku (i když ji uvádí pod číslem III). Snad je tu i naděje, že se 4. série dostane i na celoplošnou televizi. Zatím další nové epizody v USA nejsou, i když nezoufejte, Trey&Matt mají už podepsanou další smlouvu s Comedy Central! :) No uvidíme :))r o z c e s t n í k
P O Č T E N Í Č K O
SP: PEKLO NA ZEMI
E P I Z O D Y
série: I, II, III, IV, V
L I D I Č K Y
V Ě C I Č K Y
obrázky, plakáty, kalendář 2001, fonty, CDčka, ikony, kurzory, prográmky & hry, šetřiče, themes
V T Í P K Y
Z V U K Y
O D K A Z Y
K V Í Z, P U Z Z L E
w
Líbí se ti stránky
Městečka South Park?
Dej si na stránky naši ikonku!
Nějvíce informaci o South Parku na českym Internetu!