South Park, Colorado, USA
Ryčná Prdel Strašně Páchne - Stanley Druhý stojí před záhadou srovnatelnou s otázkou národního rozpočtu. Je iniciativa "Rodiče Proti South Park" myšlena vážně? © Stanley II, FILMWEB.cz 5. června 2000 (originální článek)

RPSP
www.volny.cz/rpsp
POZOR! NEBEZPEČNÉ! ;)
Tak jsme se konečně dočkali, a je to lepší než jsme čekali. Konečně se i v Čechách objevilo něco, co vypadá jako protestní hnutí proti South Parku. Je to dokonce až podezřele dobrý. Iniciativa R. P. S. P. je dokonalou ukázkou, jak to vypadá, když se někdo málo učil, proto málo chápe a ještě méně myslí, tím pádem se snaží angažovat jenom v tom, na co si myslí, že stačí a pochopitelně se šeredně mýlí.

Až budu mít jednou děti, tak budou smět říkat kurva, hovno, seru, prdění a podobně přesně od chvíle, kdy to od spolužáků pochytí. Pak vytahnu staré kazety se South Parkem a pustím jim je, aby si všimli, že Eric, Kyle, Kenny ani Stan nepoužívají prostá slova ani tak často, jako to je běžné u našich školáků. A bylo to tak i před South Parkem.

Ale chraň bůh moje budoucí a potenciální dětičky, aby zkusily psát na web nebo třeba jenom na zeď, dokud se nenaučí psát líp než tahle banda šašků, jejichž zkratku pro interní účely překládáme jako Ryčná Prdel Strašně Páchne. To bych jim narušil duševní pochody víc, než víla Análka a motýl Onanuel dohromady.

RPSP
klikni pro velký obrázek
Jenom jedním si fakt nejsem jistý. Jestli je to myšleno vážně, nebo je to něčí fór. Vím, že jsem asi naivní, ale pořád si v duchu říkám, že přece lidi nemůžou bejt takhle blbí. Navíc to, že protestují i proti filmu, který je přece nepřístupný a spousta dalších věcí, který mi přijdou jako úmyslné přehánění do absurdity, mi pořád podsouvají myšlenku, že to nejspíš bude nějaká konkurenční sranda. Kdyby pod tím alespoň nebyla podepsaná nějaká Králová, ale třeba Sheila Broflowski, tak by to bylo jasný. Navíc v pátek ta sránka schytala docela slušivej hack a ten byl dneska (píšu v sobotu) už odstraněnej. A kdyby to byla sranda, tak si myslim, že by si tam ten hack nechali, pokud by si dokonce imitaci hacku sami nevytvořili (což jsem podezíral včera).

Zkrátka a dobře, vyhrazuji si právo na omyl. Nevylučuji že RPSP je jenom sranda. V takovém případě je ovšem dokonalou parodií, která perfektně vystihuje ten typ lidí, co se sice neumí ani pořádně uprdnout, ale zato tak činí zadničkou a nikoli prdelí. Rádoby obhajců mravopočestnosti jejichž texty jsou pro člověka s alespoň rudimentálním vkusem stravitelné hůře než smaženice z vochomůrek a křemílek dohromady. Dodnes jsem netušil, že se tento styl dá takhle dobře imitovat. Já sám to nedokážu.

Umím žižkovskou pavlač, ukřivděného bojovníka za práva menšin, rozpačitého politika a pár dalších kreatur, ale na zapšklého aktivistického polovzdělance bych si netroufl. Jak říkám, pokud je to recese, pak mají autoři můj nehynoucí obdiv.

Jak tak píšu, nemůžu odolat a pořád na tu stránku nakukuju a snažím se rozlousknout ten problém. Dalším vodítkem by mohl být konec pátého odstavce - "návod na špatné správání". Je tu sice okrajová možnost, že Králová je slovenka, ale spíš mi to připomíná slovní hravost mladých tvůrců webu. Potom je tu ještě nutné vzít v úvahu citlivou práci s grafikou, která mi taky nepřipadá na dílo nějakých suchoprdů. Jenomže co když si Králová najala nějakého profíka? Musel by to sice být dobrý grafik, který nikdy neviděl South Park, protože pochybuji, že dobrý grafik, který viděl South Park, by se propůjčil k jeho ostouzení, ale třeba to byl grafik, který chodí brzo spát.

Na úplný závěr shrnutí. Možnosti, jak to doopravdy je, by se měly vejít mezi následující dvě krajnosti. Tou první je, že stránky RPSP jsou dílem geniálních srandistů. Tou druhou, že je skutečně spáchala nějaká Králová, která je slovenka a má za manžela celkem dobrého grafika, který sice děsně miluje South Park, ale bohužel taky Královou. A tudíž se místo třinácti stříbrných spokojil s jednou chlupatou v odměnu za podlou zradu svého přesvědčení a spáchal pro svou starou stránky, kam ona naprala ty svoje kydy. A pravda je jako vždy někde uprostřed.

Viva La Resistance

Váš Stanley II

(pozn: Víla Análka je nápad autorů Sorry (resp. Fámyzdatu), ale nějak mi sem sednul. Motýl Onanuel jsem myslím taky někde četl. Snad byste po mě nechtěli, abych byl furt originální)r o z c e s t n í k
P O Č T E N Í Č K O
SP: PEKLO NA ZEMI
E P I Z O D Y
série: I, II, III, IV, V
L I D I Č K Y
V Ě C I Č K Y
obrázky, plakáty, kalendář 2001, fonty, CDčka, ikony, kurzory, prográmky & hry, šetřiče, themes
V T Í P K Y
Z V U K Y
O D K A Z Y
K V Í Z, P U Z Z L E
w
Líbí se ti stránky
Městečka South Park?
Dej si na stránky naši ikonku!
Nějvíce informaci o South Parku na českym Internetu!