South Park, Colorado, USA
Osobnosti South Parku v interviews na Internetu ...
překlad Stanley II, svůdce La Resistance

Většinu rozhovorů na netu za tvůrčí osobnosti spojené se South Parkem podle toho, co jsem zatím viděl, obstarává Trey Parker. Přesto jsem se pokusil do tohoto výběru aktuálně zařadit i něco od Matta Stonea a Isaaca Hayese, vokálního představitele Chefa. Nelekejte se těch nicků, co se objevujou ke konci, je to halt z chatu.

Trey & Matt Rob Bernstein: Tak jsem zaslechl, že všichni říkají, že Chef je jeden velkej kure....
Hayes: Drž Hubu!

Rob Bernstein: Ale já mluvím o Chefovi, ne o Shaftovi (Hayesova starší Oskarový role).
Hayes: Tak to bych možná ještě zkousnul.

Stevan Keane: Jaká byla cesta od nápadu: "Nebylo by to skvělý, kdyby Chefa mluvil Isaac Hayes" k dosažení této zdánlivé nemožnosti?
Trey Parker: Bylo to podobný, jako když jsme si řekli: "Fajn, kámo, máme svůj seriál, tak bysme se měli zeptat svý nejoblíbenější kapely, jestli by nechtěla udělat úvodní písničku. Proč ne sakra?" a příští týden máme Primus na telefonu a bavíme se s nima ve stylu "Ty vole, to je věc!" a vůbec blbnem. S Isaacem to bylo úplně stejný. Chtěli jsme ho tam mít. A hned na to se dozvídáme: "Dobře, Isaac jde do toho, jenom za ním musíte zaletět do New Yorku a pokecat s ním."

Stevan Keane: A to probíhalo jak?
Trey Parker: Naprosto skvělý, až zarážející. Nejdřív jsem byl strašně nervózní, byli jsme nuly a ještě ke všemu jsme vůbec neměli jasno co vlastně máme dělat. Měli jsme představu, že ho budeme muset opravdu přesvědčovat, a říkat věci jako: "Bude to sranda, fakt, přísaháme, bude to opravdová sranda!" A on to zatím vzal: "Na každej pád je to cool!" a teď se do toho fakt zamiloval. To jeden ze světlých momentů práce na tomhle seriálu. Že můžeme natáčet s Isaacem a pokecat si s ním.

Rob Bernstein: Nejsem si jistý, jestli tvoji fandové vědí, že jsi, alespoň podle posledních drbů na netu, málem odešel z prvního jednání s Mattem Stonem a Treyem Parkerem - a tedy i od role Chefa?

Hayes: No jo, ale voni fakt dělali dojem, že jsou to blázni. Ten scénář co mi ukázali, byl fakt maličko silný kafe. Chci říct, nikdy předtím jsem nic podobnýho neviděl. Když jsem to četl, tak jsem si říkal: "Mám do toho fakt jít? Vždyť si tím zničím pověst." Když jsem poprvé slyšel, že bych měl dělat hlas k nějakýmu animovanýmu filmu, tak jsem si asi začal dělat příliš velký naděje. Byl jsem zklamaný, protože jsem čekal, že by to mohla být role v nějakým Disneyho filmu.

Rob Bernstein: Co tě nakonec přesvědčilo, abys to vzal?
Hayes: No, bylo to tak ujetý, že jsem se nakonec zbláznil taky. Nejdřív ze všeho jsem si myslel, že na mě někdo sehrál nějakou srandu. Ale Matt a Trey pořád říkali: "Neni to sranda, fakt, přísaháme, neni to žádná sranda!" A já na to: "Tohle fakt myslíte vážně? Vy jste blázni!" Ten scénář šel fakt do krajnosti. Ptal jsem se jich:"Jste nesvéprávný? Jste aspoň pojištěný?" A oni na to:"Všechno je to cool!" Tak jsem řekl: "Víte co? Určitě jste blázni. Ale já to stejně vezmu a uvidíme co to dá." A tak to začalo.

Rob Bernstein: Kdysi jsi psával pěkně divoký texty. Ale přesto si říkám, že některý Chefovy texty musely vyrazit dech i tobě.
Hayes: Když jsem poprvý četl "Čokoládový slaný koule" - ty vole! Tak jsem klukum řekl: "Hele, hele, nezacházíme už náhodou trochu daleko." Ale bylo to obrovský. Milujou to ve všech anglicky mluvících zemích kromě U.S. (pozn. překl. - že Unie Svobody jsou pěkný suchaři tvrdím už dávno). Ta písnička byla na mém albu Chef Aid, který bylo na prvním místě v Anglickým žebříčku. V Austrálii bylo trojnásobně platinový. Jako singl to ta písnička natřela i Spice Girls.

OhMyGodTheyKilledDarthMaul: Slyšel jsem, že jste se zařekli nasrat co možná nejvíc lidí..... Je na tom něco pravdy?
Parker: Nemůžete začít psát scénář s představou, koho zrovna chcete nasrat. Prostě si začnete vymýšlet příběh a v průběhu se vynoří koho naserete.

Hochman: Máte čas na něco jiného než práci?
Stone: To poslední, co bych chtěl, je přijít z jednání se všemi těmi osobnostmi v Paramountu domů a uslyšet "Chtěl bys vědět, co jsem dnes dělala, miláčku?"

Bugneedle: Jaký je vztah filmu k seriálu? Je film zjednodušený tak aby mu rozuměli i ti co neznají seriál.
Parker: Rozhodli jsme se udělat film pro fanoušky. Když jsme psali scénář museli jsme se rozhodovat, jestli to uděláme srozumitelnější a přístupnější pro neznalé a rozhodli jsme se že ne.

D_cote: Která je vaše nejoblíbenější Kennyho smrt?
Parker: Ta z tý epizody jak mají plán a on je plán B. Měl tam zapnout elektriku zatímco ostatní popíjeli kakao o čuměli na televizi. Usmažil se.

Martin2Roy: Proč jsou Terrance a Phillip z Kanady?
Parker: Protože se tam narodili.

Morpheus: Nebáli jste se s Mattem rozlobit Saddama H.?
Parker: Kdo se stará o Saddáma Huseina? Ale teď vážně - Saddam spolupracoval na scenáři!

Odt_827: Kde se Cartman naučil tak tancovat?
Parker: V Německu.

Bradrousse: Opravdu si vůbec NIKDY neděláte starosti abyste nepobouřili určitou skupinu?
Parker: Ne, nikdy si nesmíte dělat starosti s nějakou určitou skupinou. Musíte si ale dávat pozor, abyste pohoršili všechny rovnoměrně, což se nám doufám daří.

Morpheus: Pochází slovo "uncut" z nějaké vaší osobní zkušenosti?
Parker: Mno, Matt je žid, já nikoli. Nicméně oba jsme docela pěkně "uncut". (Prolínání tří významů, z toho dvou přeneseně: nesetříhaný, nepřistřižený, neobřezaný.)

Squirt1280: Co znamená Větší, Delší a Uncut?
Parker: Přesně to, co to znamená. Film se měl jmenovat "South Park - Peklo na Zemi". A filmová asociace řekla, že nemůžeme použít slovo peklo v titulu. Tak jsme řekli, že to bude Větší, Delší a Uncut a oni to odkejvali. Prostě jim to nedošlo.

Chonas14: Jak jsi vymyslel pana Hankyho?
Parker: To můj otec. Když jsem byl malý, tak jsem pořád zapomínal splachovat a táta mě strašil, že když nebudu splachovat, tak pan Hanky vyleze a sejme mě. Tak jsem radši splachovat začal.

Poohsplit: Nebolí tě hlasivky z mluvení Cartmanovým hlasem? Já je mám zničený od doby, kdy jsem prvně viděl South Park a zkoušel jsem ho napodobit.
Parker: Jo, hlavně těch pár písniček, co má Cartman ve filmu dost bolelo.

EntreJambe: Co kdybys změnil Mattovi jméno na Ash. To byste pak byli autorská dvojice Ash-Trey (popelník).

Parker: To bude asi ta největší blbost, co jsem v životě slyšel (a to už je co říct u člověka, který musel jednat s MPAA pozn. překl.).r o z c e s t n í k
P O Č T E N Í Č K O
SP: PEKLO NA ZEMI
E P I Z O D Y
série: I, II, III, IV, V
L I D I Č K Y
V Ě C I Č K Y
obrázky, plakáty, kalendář 2001, fonty, CDčka, ikony, kurzory, prográmky & hry, šetřiče, themes
V T Í P K Y
Z V U K Y
O D K A Z Y
K V Í Z, P U Z Z L E
w
Líbí se ti stránky
Městečka South Park?
Dej si na stránky naši ikonku!
Nějvíce informaci o South Parku na českym Internetu!