South Park, Colorado, USA
Trey & Matt Jak to začalo - takový malý přehled historie South Parku

Seriál South Park vytvořili Matt Stone a Trey Parker. Příběh o čtyřech 8i letých dětech z horského městečka South Park v Colorado učaroval mnohým na celym světě. Jsou to hlavně: Cartman - ignoratský tlusťoch, Kenny - huhlá a zabijí ho v každým díle, Stan - vlastník teplýho psa a blíč z lásky, a Kyle - židovský kluk.

Původ kultu South Park se datuje do roku 1993. Tehdy Trey a o dva roky mladší Matt studovali zrovna na University of Colorado v Boulderu obor "filmová produkce". Vytvářeli velmi kruté animované skeče. Za "American History" jim byla dokonce udělena studenská cena Akademie. Zde taky vytvořili vánoční "Frosty vs. Jesus" (někdy nazýváno "Spirit of Christmas"). Animace byla velmi jednoduchá, použili výstřižky z barevnýho papíru. Skeč byl o čtyřech spratcích (velmi podobní těm ze South Parku), kteří postavili sněhuláka a dali mu na hlavu kouzelný klobouk. Sněhulák obživnul a zabil dvě z těch dětí, zbylím dvou pomohl Ježíšek, ochránil je. Velmi primitivní, ale stojí to za podívání.

V roce 1994 si Stone zahrál v Parkerově prvním celovečerním filmu "Cannibal the Musical", který se zabýval životem a smrtí Coloradského kanibala Alfreda Packera :). Tímhle filmem se dostali do podvědomí výkonného ředitele FOX, Briana Gradena.

O rok později, v prosinci 1995, Graden náhodou shlídl jejich prvotní skeč "Frosty vs. Jesus" a požádal je, aby vytvořili další, který FOX použije jako vánoční V.I.P. přání. Trey&Matt souhlasili a vytvořili "Spirit of Christmas". Styl animace zůstal stejný, ale už se zde objevili naši známí - Stan, Kyle, Cartman a Kenny - kteří zůstali uprostřed souboje Santy a Ježíška, kdo má nárok na prázdniny a další blboviny. Dostali za to $2000 z čehož šlo $750 na náklady za barevný papír. Video bylo rozesláno asi 80 lidem. Zakrátko o nich věděl celý Hollywood a jejich dílko se stalo velmi populárním a nedostatkovým zbožím.

Skeč se dostal až na stůl ředitele Comedy Central. Zavolal Parkerovi, jestli by nechtěli udělat celý seriál. Dohodli se a dali dohromady úvodní díl "Cartman Gets An Anal Probe" a zbytek už je historie. První vysílání už vopravdovýho South Parku bylo 13. srpna 1997. Hned v témže roce se seriál dostal to desítky nejlepších TV show v Americe. New York Times a Newsday ho ocenili prestižním Environmental Media Award. Do Evropy se dostal poprvé do Anglie na jaře 1998 (uvedla ho Sky One). U nás ho někteří vybraní jedinci mohli sledovat od září 1998 na kanále HBO. Do všeobecnýho podvědomí se seriál dostal až teprve s uvedením na celoplošný TV Nova v září 1999.

Docela slušná práce, když ti dva vypadají spíš jako homelesáci a ne začínající filmový magnáti :)))r o z c e s t n í k
P O Č T E N Í Č K O
SP: PEKLO NA ZEMI
E P I Z O D Y
série: I, II, III, IV, V
L I D I Č K Y
V Ě C I Č K Y
obrázky, plakáty, kalendář 2001, fonty, CDčka, ikony, kurzory, prográmky & hry, šetřiče, themes
V T Í P K Y
Z V U K Y
O D K A Z Y
K V Í Z, P U Z Z L E
w
Líbí se ti stránky
Městečka South Park?
Dej si na stránky naši ikonku!
Nějvíce informaci o South Parku na českym Internetu!